Nie przegap
Strona główna / Z ostatniej chwili / Van der Sar kończy karierę!

Van der Sar kończy karierę!

Van der Sar kończy karierę!
Edwin Van der Sar poinformował, że wraz z końcem sezonu 2010/11 zakończy również swoją przygodę z futbolem. Całość argumentuje chęcią spędzania większej ilości czasu ze swoją rodziną. Od kilku miesięcy media informowały nas, że holenderski bramkarz może zawiesić buty rękawice na kołku po zakończeniu obecnego sezonu. Teraz wiemy już na pewno, że Van der Sar postanowił zakończyć swoją karierę. Poinformował o tym dzisiejszego ranka.

Szkoleniowiec Manchesteru United, sir Alex Ferguson mówił już wcześniej, że spodziewa się takiej decyzji ze strony 40-letniego golkipera. Szkocki menedżer kilkakrotnie wspominał także, że widzi miejsce dla Van der Sara w swoim sztabie szkoleniowym – Holender miałby zajmować się trenowaniem bramkarzy. Bramkarz, który grał w takich klubach jak Ajax, Juventus czy Fulham, powiedział jednak, że chce całkowitej przerwy od futbolu. Van der Sar potwierdził, że chce spędzić więcej czasu ze swoją żoną, Annemarie, po tym jak rok temu miała udar mózgu.

Edwin Van der SarCiężko mi dokładnie powiedzieć, kiedy podjąłem tę decyzję. Myślałem o tym od momentu, kiedy Annemarie miała udar mózgu. Ciężko z tym walczyła i przeszła długą rehabilitację. Zdecydowaliśmy się spędzić jeszcze jeden rok w Anglii, a tym samym w Manchesterze United. Ale w tym sezonie coraz częściej i bardziej zdecydowanie myślałem o rozstaniu się z futbolem. Nie pytajcie dlaczego i jak. Decyzja pojawiła się nagle i było dla mnie wystarczające. Przyszedł czas, aby poświęcić więcej uwagi mojej rodzinie. I tutaj nie chodzi o mój wiek – on nie odgrywał żadnej roli. Mam 40 lat i ciągle jestem w świetnej kondycji.
Edwin Van der Sar

Dla nas – kibiców Manchesteru United – największym problemem jest to, kto zastąpi holenderskiego bramkarza. Czy Ferguson da szansę Kuszczakowi? Czy może postawi na niedawno sprowadzonego Lindegaarda? Brytyjskie media sugerują jednak, że Ferguson sięgnie po nowego bramkarza podczas letniego okienka transferowego. Neuer? De Gea? Akinfeev? Gordon? Zapraszam do dyskusji!

Przewiń na górę strony