Nie przegap
Strona główna / Inny punkt widzenia / RoM: Rafael a Terry, Gerrard, Rooney i spółka…

RoM: Rafael a Terry, Gerrard, Rooney i spółka…

RoM: Rafael a Terry, Gerrard, Rooney i spółka...
Rafael da Silva został wyrzucony z boiska w niedzielnym meczu na White Hart Lane po złej decyzji Mike’a Deana. Po spotkaniu nawet Harry Redknapp, menedżer Tottenhamu, przyznał, że druga żółta kartka była błędną decyzją sędziego. Jednak Rafael za swoją reakcję (trochę przesadzoną, jednak w pełni zrozumiałą) na wyrzucenie go z boiska został oskarżony przez Football Association.

Można się zastanowić, czym zachowanie Rafaela różniło się od postępowania Rooneya. Nawet jeśli – to Rooney był bardziej agresywny w stosunku do Mike’a Deana, za co ten ukarał go żółtą kartką. Lecz FA za „niewłaściwe zachowanie” oskarżyła Brazylijczyka.

Zachowanie Rafaela zostanie ocenione przez Football Association, która stanęła w obonie Deana. Jeszcze przed zejściem do szatni Rafael pod wpływem emocji kopnął w mikrofon angielskiej telewizji. Sam zainteresowany może do godziny 18 czasu lokalnego odpowiedzieć na zarzuty FA.

Teraz powinniśmy się zastanowić, czym zachowanie Rafaela różniło się od tego, co prezentują inni zawodnicy każdego tygodnia w Premier League wobec sędziów. Niektórzy piłkarze reagują gorzej niż Brazylijczyk na złe decyzje arbitrów, ale czy FA ich oskarża?

Steven Gerrard

Steven Gerrard w poprzednim sezonie w spotkaniu z Wigan zaatakował od tyłu obiema nogami biegnącego Jamesa McCarthy’ego. Sędzia Andre Marriner słusznie ukarał go kartką. Kapitan Liverpoolu uniósł środkowy i wskazujący palec, chcąc mu powiedzieć „fuck off”. W Anglii te dwa palce tworzące literę V odpowiadają środkowemu palcu pokazanemu np. w Polsce (Francuzi podczas bitew w Anglią obcinali łucznikom dwa palce – środkowy i wskazujący, by nie mogli już strzelać z łuku. Ci, którzy jeszcze mieli te dwa palce często przed bitwami pokazywali je przeciwnikom na znak „tymi palcami cię zabiję”). W „The Sun” następnego dnia ukazał się nagłówek „Stevie V” odnoszący się do Gerrarda, ale FA nie ukarała angielskiego pomocnika.

John Terry

John Terry podczas spotkania z Manchesterem United chciał zabrać sędziemu kartkę z ręki, by ten nie ukarał „czerwienią” Johna Obi Mikela. Dodatkowo krzyczał coś ciągle do sędziego wprost w twarz. Czy został ukarany? Nie.

Zdrowy rozsądek nakazuje powiedzieć Rafaelowi, że został niesłusznie wyrzucony z boiska i ostrzec go na przyszłość. Lecz od Football Association do zdrowego rozsądku jest bardzo daleko.

A może Rio Ferdinand powinien „twitnąć” obrazek Mike Deana w koszulce Tottenhamu? :-)

Rafael a Terry, Gerrard, Rooney i spółka...

Źródło: TheRepublikOfMancunia.com


Jak zapewne zauważyliście – od pewnego czasu na Redlogu ukazują się niekiedy teksty krótkie, traktujące o sprawach „z ostatniej chwili” – takie jak ten powyżej. Jest to testowy projekt Redloga i na naszym blogu oprócz felietonów będą pojawiały się również takie wpisy, dzięki którym będziecie mogli więcej dyskutować na tematy związane z Manchesterem United. Przy takich tekstach na stronie głównej ukaże się czerwony wykrzyknik. Jednak nie martwcie się – nadal będziecie mogli czytać codzienne felietony w najlepszym redlogowym wydaniu! :-)

Przy okazji ponownie zapraszamy komentowania i zapoznania się z konkursem na komentatora roku. Oprócz książki, w którą wkład miał sam Bobby Charlton, do zgarnięcia będą także inne cenne nagrody-niespodzianki (ale o tym już wkrótce!).
Komentuj i zgarniaj nagrody!

Przewiń na górę strony