Nie przegap
Strona główna / Inny punkt widzenia / UEFA to oszuści? Jeśli już, to przede wszystkim idioci

UEFA to oszuści? Jeśli już, to przede wszystkim idioci

Ojej, chyba wydało się coś, co każdy mniej lub bardziej przeczuwał od ładnych paru lat. UEFA ustawia ponoć losowania Ligi Mistrzów. Hańba, żeby rządzący europejskim futbolem zniżali się to takich praktyk. „Skandal!” – krzyknę i ja, ale dodam na jednym wydechu „że piłką nożną kierują takie młotki.

Jakie może być inne wytłumaczenie, poza nieogarnięciem panów w garniturach, iż (ponoć) ustawione losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów poprzedziła oficjalna próba, która wyłoniła te same pary? Pytanie nie jest retoryczne, bo mógł być to efekt jakichś wewnętrznych intryg i rozgrywek, mających na celu skompromitować tego czy owego, których w takiej organizacji pewnie nie brakuje. Ale chyba nikomu to nie zaszkodziło, a media szybko przestały o tym mówić, zająwszy się przyszłym starciem Manchesteru i Realu, więc przyjmijmy, że jest to wpadka. Jakim by trzeba być niedoświadczonym głupkiem, by nie zabezpieczyć sobie dwóch wariantów – treningowego i oficjalnego? Z tego też powodu nie wierzyłem w ustawienie mimo znikomego prawdopodobieństwa.

To jak mam uwierzyć tym razem, gdy Ahmet Cakar – kebab turecki sędzia znany w Polsce tylko i wyłącznie z bycia Panem Turkiem Od Kończenia Tego Meczu* – demonstruje na ogólnokrajowej antenie, jak w łatwy sposób za pomocą sprzętu wprawiającego wybrane kulki w wibracje, ustawić losowanie? Co więcej, przedstawia fragment ceremonii losowania, na którym znany skądinąd Gianni Infantino przestawia „coś” pod miską z piłeczkami.

To ja się pytam, co za cieć po wydarzeniach w grudniu nie zabezpieczyłby się drugi raz? Jaki kretyn, planując taki szwindel, umiejscowiłby włącznik mechanizmu na stole, a nie pod nim albo wręcz ustawił zdalne jego włączanie? A niechże już będzie i na stole, wystarczy zadbać o to, by transmisja nie uchwyciła tego punktu czasoprzestrzeni. Nie wierzę, że takim partaczom zlecono by zrobienie czegoś nielegalnego w trakcie transmisji na żywo…

A może jednak? Idiotów ci na świecie dostatek.

Pewien polski publicysta z częstotliwością dawno przekraczającą próg znudzenia powtarza frazę, którą miał sprzedawać swoim słuchaczom już kopę lat temu temu. „Mam dla państwa dwie wiadomości, złą i dobrą. Zła: rządzą nami gangsterzy. Dobra: jest to gang Olsena.” Wypisz, wymaluj, UEFA na naszym, futbolowym podwórku.

Może rzeczywiście czas na to, by arabskie szejki wzięły się za organizację Ligi Marzeń? Oni przynajmniej otwarcie będą ustawiać, co tylko zechcą :)

* Wszelkie prawa zastrzeżone dla Tomasza Zimocha.

Przewiń na górę strony