Nie przegap
Strona główna / Miniblog / Przegląd prasy: Problemy z Berbatovem

Przegląd prasy: Problemy z Berbatovem

Sezon ogórkowy w pełni. Manchester United wrócił już z Afryki, nie licząc paru meczów w ostatnim tygodniu nie wydarzyło się prawie nic ciekawego…

Dimitar BerbatovDimitar Berbatov to ostatni element układanki Fergusona. Idealnie dopięcie rozpędzonej machiny, która w tym sezonie celuje w The Treble. Tydzień temu byłem pewien, że każdy dzień przybliża nas do tego transferu. Tymczasem dzieję się wręcz odwrotnie. Tottenham zarzuca United praktyki rodem z Madrytu, oskarżając Manchester o hipokryzję. Parę dni temu doszło do złożenia oficjalnego protestu do FA i jakby nieszczęść było mało, cena nieoficjalnie wzrosła do 38 milionów £, co nawet przy obecnym tempie inflacji jest kwotą niedorzeczną. I nie jest to efekt sztucznego wywindowania ceny, ale zwykła złośliwość ze strony Daniela Levy’ego.

Ile maksymalnie powinien zapłacić Ferguson za Berbatova?

  • 20 - 25 mln £ (43%, 46 głosów)
  • 25 - 30 mln £ (30%, 32 głosów)
  • 15 - 20 mln £ (13%, 14 głosów)
  • 30 - 35 mln &pound (6%, 7 głosów)
  • Więcej niż 35 mln £ (6%, 6 głosów)
  • Nie więcej niż 15 mln £ (3%, 3 głosów)

Wszystkich głosujących: 108

Loading ... Loading ...

Carlos TevezTymczasem wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie dojdzie do finalizacji transferu Carlosa Teveza. Zdaniem „Daily Mail” mistrzowie Anglii szykują ofertę opiewającą na 32 miliony £, dzięki której Argentyńczyk zwiążę się z klubem z Old Trafford na równo 5 lat.
Rozmawialiśmy z Carlosem i jest on częścią naszych długoterminowych planów. Jesteśmy zadowoleni z jego pierwszego sezonu. To zawodnik w odpowiednim wieku, lubiany w zespole i wielki piłkarz”. – David Gill

Według angielskiej gazety Manchester zapłaci początkowo jedynie 50% tej sumy. Pozostała część będzie uzależniona od występów i sukcesów Teveza.


Paul ScholesSą słowa których nigdy nie chcielibyśmy usłyszeć, a jednocześnie wiemy że kiedyś muszą one nadejsć. Paul Scholes po blisko 15 latach gry dla Manchesteru United oznajmił że zostały mu dwa lata gry na Old Trafford. W oficjalnym oświadczeniu byłego reprezentanta Anglii czytamy:
Jak długo jestem w stanie to ciągnąć? Myślę, że najodpowiedniejszy czas przyjdzie za dwa lata. Kontrakt mam ważny jeszcze przez rok, aczkolwiek mam nadzieję, że dostanę nowy, jednak to już zależało będzie od tego jak czuł się będę na boisku.

Czekamy jeszcze na deklaracje Giggsa i Neville’a, a z przeszłości nic nam nie zostanie poza pucharami.


Louis SahaSunderland, Fulham, PSG i AS Monaco to nazwy tylko kilku zespołów, którego tego lata zagięły parol na Louisa Sahę. Podobno sir Alex Ferguson stracił już cierpliwość do znikomej dyspozycyjności Francuza i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie dojdzie do jego sprzedaży. Nieoficjalnie mówi się, że Manchester United zarobi na Louisie od 3 do nawet 10 milionów £.


Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo przebywa obecnie na przymusowym urlopie w USA. Rehabilitacja po ostatniej operacji może potrwać nawet do 3 miesięcy, a powrót do formy? W każdym razie wiele wskazuje na to, że Bernd Schuster da ostatecznie za wygraną i pozostawi nam Portugalczyka na jeszcze jeden sezon.
Jestem absolutnie pewien, że jeśli byłbym na miejscu Fergusona, zachowałbym się dokładnie tak samo. Nie chciałbym, żeby ktoś odebrał mi takiego piłkarza jak Ronaldo nawet, jeśli wygrałbym Ligę Mistrzów i Premiership. Ron jest piłkarzem, którego nikt nie chciałby oddać, a sposób w jaki United go broni, jest według mnie perfekcyjny.

Wszelkie sugestie odnośnie formy i treści tego działu proszę przesyłać na adres [email protected].

Przewiń na górę strony