Nie przegap
Strona główna / Naszym okiem / Zajmijcie się belką, pogadamy o źdźble

Zajmijcie się belką, pogadamy o źdźble

Nie wiem, kto za tym stoi. UEFA, ministerstwa polskie czy brytyjskie, jacyś szkodnicy pokroju Kolorowej Poległej bądź Kryminalnej Krytyki Politycznej od nas bądź z Wysp – a może wszyscy po trochu. W każdym razie, wkurzyłem się wybitnie.

Wypowiedź bodajże ojca Oxlade-Chamberlaina słyszałem już wcześniej, ale myślałem, że to odosobniony przypadek. A to jest jakaś zorganizowana akcja.

Campbell uważa, że UEFA zrobiła błąd wybierając Polskę i Ukrainę na gospodarzy turnieju, gdyż fani będą w tych państwach narażeni na niebezpieczeństwo.

„Zostańcie w domu oglądając mistrzostwa w telewizji. Nie próbujcie nawet ryzykować, ponieważ możecie zakończyć waszą podróż w trumnie” – powiedział były obrońca m.in. Arsenalu i Tottenhamu na antenie programu BBC.

Jego ostrzeżenie pojawiło się po tym jak rodziny dwóch czarnoskórych piłkarzy reprezentacji Anglii postanowiły nie jechać na Euro 2012.

Brat Theo Walcotta napisał na Twitterze, że on i ich ojciec nie polecą na Ukrainę z powodu „możliwych rasistowskich ataków”.

Rodzina Aleksa Oxlade’a-Chamberlaina również zrezygnowała z oglądania na żywo 18-latka, jako powód podając względy bezpieczeństwa.

BBC w poniedziałkowy wieczór pokaże program, w którym bada przemoc i rasizm na meczach piłkarskich w krajach gospodarzy tegorocznych mistrzostw Europy. Będzie zawierał ujęcia kibiców wykonujących nazistowskie pozdrowienie, wyśmiewania czarnych graczy naśladowaniem odgłosów małp, antysemickich piosenek i ataku na grupę azjatyckich studentów na stadionie Metalista Charków, jednego z obiektów turnieju.

„Uważam, że UEFA popełniła błąd wybierając gospodarzy, ponieważ powinna zaznaczyć, że jeśli Polska i Ukraina chcą zorganizować imprezę, to muszą najpierw rozwiązać swoje problemy. Dopóki nie zobaczymy znaczącej poprawy w tej kwestii, nie dostaniecie turnieju, bo nie zasługujecie na niego” – stwierdził Campbell.

Codziennie mijam ludzi najróżniejszych narodowości i ras, jakoś nie widziałem u nich w oczach strachu. Nie wiem, czy znajdzie się klub w Ekstraklasie, w którego składzie znajdują się sami biali, a jakoś kibice wciąż dopingują swoje drużyny. W świętych derbach Krakowa decydującego gola o zwycięstwie Wisły (sic!) strzelił Izraelita: Maor Melikson. Zresztą jego kolegą z drużyny był w tym sezonie Dudu Biton. Tak, też Żyd. Świat się nie zawalił. Do sejmu wybrano demokratycznie dwóch czarnoskórych posłów, jeden z nich rezyduje przy Wiejskiej już drugą kadencję!

Na Marszu Niepodległości, czyli wg najróżniejszych postępowych i tolerancyjnych źródeł, największym skupisku faszystów, nazistów, szowinistów, rasistów etc. w tłumie biało-czerwonych flag znajdowali się nie tylko rdzenni Polacy, ale też osoby o innym kolorze skóry. Jakiś czas później to niemieccy bandyci, a zarazem zaproszeni do Warszawy przyjaciele przeciwników marszu, dostali fizyczny łomot od… tureckich imigrantów! Takich ludzi się słucha i poważa ich opinię?

Potem grupa ludzi czerpiąca informacje i motywację kompletnie z sufitu będzie bredzić takie bzdury. Nie problem wynaleźć kilka incydentów i zmontować półgodzinny materiał z jakiegokolwiek kraju. Choćby z cywilizowanej Francji, gdzie walki z ludnością napływową wybuchały już parę razy. Ale Francuzów zostawmy, bo nie o nich dziś mowa.

Anglia. Jednym z liderów reprezentacji, przylatującej szóstego czerwca do dzikiego kraju, jest John Terry. Piłkarz, wobec którego toczy się śledztwo w sprawie rasistowskich słów rzuconych do Antona Ferdinanda w trakcie ligowego meczu. To Campbellowi nie przeszkadza. Co więcej, rodziny Walcotta i Oxlade’a-Chamberlaina nie mają nic przeciwko, iż ich syn/brat/”siódma woda po kisielu” wiele dni spędzi w jednej drużynie z rasistą, ba, będzie musiał się podporządkowywać jego poleceniom, jak przystało na młodszego stażem.

To was, bojownicy o tolerancję, nie boli? Belka wam w oku nie przeszkadza?

E: Krzyż celtycki, o którym mowa w filmie, jest formą krzyża akceptowalną przez Kościół Katolicki, a więc legalnie działającą instytucję.

E2: Demot na temat.

Przewiń na górę strony