Nie przegap
Strona główna / Z ostatniej chwili / Phil Jones w Manchesterze United!

Phil Jones w Manchesterze United!

Phil Jones w Manchesterze United!
Plotki krążące po Anglii okazały się prawdą – pierwszy transfer sir Alexa Fergusona został zrealizowany jeszcze przed otwarciem okienka transferowego. Dziś, w okolicach godziny 16:00 (15:00 czasu miejscowego), ogłoszone zostało, ze 5-letni kontrakt z Manchesterem United podpisał Phil Jones, 19-letni angielski obrońca. Kwota jego wykupu z Blackburn Rovers nie została podana oficjalnie, ale podejrzewa się, ze wynosi między 15 a 20 milionów funtów.

Phil Jones, czyli pierwszy tegoroczny zakup sir Alexa Fergusona, umie poza środkiem obrony grać także jako defensywny pomocnik, przez co niektórzy kibice zaczynają w nim widzieć „angielskiego Pepe” na Barcelonę. Wydaje się jednak, że tego typu opinie są przesadzone, a reprezentant angielskiej młodzieżówki jest innym typem zawodnika. Jak dotąd, Jones rozegrał 40 spotkań w ciągu dwóch sezonów w Rovers, z czego 31 w Premier League (był członkiem dziurawej defensywy Blackburn w pamiętnej ich porażce 7:1 na Old Trafford, ale też doskonale „czyścił” w zremisowanym 1:1 rewanżowym meczu na Ewood).

Generalnie zdania co do przydatności Jonesa są podzielone – jedni wychwalają jego umiejętności i zmysł Fergusona, drudzy narzekają na wysoką cenę Anglika przebywającego razem z innymi piłkarzami Manchesteru United na Mistrzostwach Europy U-21 oraz dobrze obsadzoną środkową obronę, gdzie miałby grać Jones. Ja skłaniałbym się raczej ku tej pierwszej opcji, gdyż dobry angielski zawodnik jest w cenie, a Phil wygląda na prawdziwy talent czystej wody.

Chciałbym powiedzieć, że czas spędzony w Blackburn był fantastyczny. Zawsze będę wielkim fanem tego klubu, jednak transfer do Manchesteru United to życiowa szansa i cieszę się na myśl nowego wyzwania. Dziękuję wszystkim za miłe słowa.

Phil Jones


Jak spisywał się będzie Anglik? Czy wskoczy do pierwszego składu, a jeśli tak, to na jakiej pozycji? Czy przyjście Jonesa zmusi Jonny’ego Evansa do odejścia? Czy zakup Phila to zwiastun wielkich transferów sir Alexa Fergusona w tym okienku, czy też pierwszy i ostatni zakup? Zapraszam do dyskusji na temat naszego nowego zawodnika w komentarzach!

Przewiń na górę strony