Nie przegap
Strona główna / Ogólne / Mundialowy konkurs – ostatnie ćwierćfinały

Mundialowy konkurs – ostatnie ćwierćfinały

Mundialowy konkurs
Już dzisiaj ostatnie ćwierćfinały Mistrzostw Świata. Zapowiadają się bardzo ciekawe pojedynki szczególnie pomiędzy Argentyną oraz Niemcami? Jakie padną wyniki? Tego jeszcze nie wie chyba nikt, ale już możecie typować te spotkania. Żeby Wam pomóc poniżej możecie przeczytać przygotowane przez specjalistów analizy zespołów. Życzymy powodzenia!

Strona do typowania

Argentyna – Niemcy

Argentyńczycy są liderem rankingu drużyn, które zdobyły bramki po zagraniach głową – wynika z analiz Castrol. W dotychczas rozegranych spotkaniach mundialu piłkarze z Południowej Ameryki zdobyli cztery bramki, przy skuteczności zagrań głową sięgającej 44,4%.

Pomimo posiadania w zespole piłkarzy operujących piłką na najwyższym światowym poziomie, jak Messi czy Veron, Diega Maradona może również liczyć na Gonzalo Higuaina, który dwie z czterech bramek w RPA zdobył właśnie po uderzeniach głową. Z drugiej strony ćwierćfinałowi przeciwnicy Argentyńczyków – reprezentacja Niemiec to najlepiej grająca głową drużyna na MŚ. Niemcy wygrywają aż 66,2% rywalizacji w powietrzu, a najlepszy pod tym względem jest środkowy obrońca Arne Friedrich. Doświadczony defensor był górą aż 14 pojedynkach główkowych ale prawdziwym testem będzie dla niego dopiero jutrzejsze spotkanie.

Według analiz Castrol Thomas Mϋller jest największym zagrożeniem dla Argentyńskich defensorów. W dotychczasowych występach na mundialu młody pomocnik strzelił trzy bramki i zanotował trzy asysty, co czyni go bezpośrednio zaangażowanym w sześć bramek. Jest to najlepszym rezultat spośród wszystkich zawodników występujących w RPA.

Dwudziestoletni zawodnik przebojem wdarł się do pierwszego składu Bayernu Monachium w ostatnim sezonie. Dodatkowo ma swój wymierny wkład w zdobyciu mistrzostwa Niemiec oraz awansie do finału Ligi Mistrzów, strzelając lub asystując przy 19 golach dla Bayernu. Sobotni pojedynek na prawej stronie boiska, czyli strefie gdzie zazwyczaj występuje Mϋller (grafika poniżej), będzie z pewnością ozdobą meczu ćwierćfinałowego i prawdziwym testem dla lewego obrońcy Argentyny – Gabriela Heinze.

Paragwaj – Hiszpania

Według analiz Castrol, Paragwaj, który po raz pierwszy w historii awansował do ¼ finałów piłkarskich Mistrzostw Świata, opiera swoją grę w ofensywie głownie na rzutach wolnych. Dwie z trzech bramek strzelonych przez piłkarzy z Ameryki Południowej padły właśnie po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry.

67% procent bramek strzelonych przez piłkarzy Paragwaju padło po rozegraniu rzutu wolnego, co daje drugi wynik pod tym względem na mundialu. Więcej strzelonych bramek po rzutach wolnych uzyskali tylko piłkarze z Korei Południowej. W sytuacji kiedy to Hiszpanie będą w duże mierze prowadzili grę w spotkaniu ćwierćfinałowym, Paragwajczycy muszą wykorzystać wszystkie nadarzające się okazje po stałych fragmentach gry móc myśleć o sprawieniu kolejnej niespodzianki w RPA.

Analizy Castrol pokazują, że dwójka napastników reprezentacji Hiszpanii David Villa i Fernando Torres prezentuje na mundialu zupełnie inną dyspozycje. Wracający po skomplikowanej kontuzji kolana Torres nie zdobył ani jednej bramki w ostatnich 11 meczach o punkty, podczas gdy Villa uzyskał w tym samym czasie aż 11 bramek.

Nowy zawodnik FC Barcelona zanotował 7 bramek w kwalifikacjach do mundialu, a dodatkowo na jego koncie są też cztery gole strzelone już na boiskach w RPA. Ze względu na kontuzje Torres nie może zaliczyć ostatniego sezonu do udanych; zerowy dorobek bramkowy w kwalifikacjach i nękające kontuzje w Liverpoolu nie pozwoliły na zaprezentowanie pełni umiejętności.

Torres nie tylko zawodzi jako napastnik odpowiedzialny za strzelanie bramek, ale również jego gra nie przynosi korzyści zespołowi. W kwalifikacjach nie zanotował ani jednej asysty, a średni okres czasu w którym po jego zagraniu partner znalazł się w sytuacji bramkowej jest ponad dwa razy dłuższa niż w przypadku Davida Villi. Paragwaj w meczu ćwierćfinałowym musi szczególnie uważać na Davida Ville, ale z drugiej pozostawienie Torresa bez należytej opieki obrońców może pozwolić na błyskawice odbudowanie formy.

A o to nagroda, której jest sponsorem jest Castrol:

Strona konkursowa dostępna jest pod adresem: Mundialowy konkurs

Życzymy powodzenia!

Castrol

Przewiń na górę strony