Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Januzaj o wsparciu ze strony kolegów
Januzaj o wsparciu ze strony kolegów

Januzaj o wsparciu ze strony kolegów

Utalentowany pomocnik wyjawił, że próbując pracować na własne nazwisko w klubie inspiruje się takimi piłkarzami jak Ryan Giggs i Patrice Evra.

Adnan zanotował już kilka występów w pierwszym zespole Manchesteru United. Wliczając to świetny mecz przeciwko Sunderlandowi, w którym to zdobył 2 bramki.

W wywiadzie dla United Review Januzaj przyznał, że praca na treningach ze świetnymi piłkarzami każdego dnia pozwala mu się łatwiej zaadaptować do gry w pierwszym zespole.

Wszyscy służą mi dobrą radą. Ludzie chcą mi tutaj pomagać i poprawiać moją grę. Dużo rozmawiam z Giggsy’m i Patem.

Mają oni duże doświadczenie, są wielkimi graczami w zespole, przechodzili kiedyś przez wszystko to co ja przechodzę w chwili obecnej.

Jeśli gram na lewej stronie pomocy Pat zawsze jest za mną więc pomaga mi. Tak samo jak Ryan, który gra na podobnej pozycji do mojej. Zadaję mu dużo pytań ponieważ jest on topowym graczem przez wiele, wiele lat w dodatku dobry z niego nauczyciel.

Januzaj zdaje sobie sprawę, że wkracza już do pierwszego zespołu jednak wie, że cały czas musi się uczyć.

Wszystko jest szybsze. Musisz szybciej myśleć oraz grać. Każdego dnia trenuję z wielkimi piłkarzami i wykonuję to co mi powiedzą, jednak staram się wplatać do tego wszystkiego swoją grę. To ważne, aby łączyć te dwie rzeczy.

Umiejętności techniczne takich graczy jak Robin, Wayne czy Shinji są niesamowite tak więc grając z nimi podnosisz też swoje standardy. Uczysz się małych rzeczy: szybkości gry, tego kiedy podać piłkę, a kiedy ją przytrzymać… wszystko to przychodzi naturalnie kiedy przebywasz w otoczeniu doświadczonych zawodników.

Przewiń na górę strony