Nie przegap
Strona główna / Ogólne / Zapraszamy na Facebooka! Czyli Redlog odkrywa karty…

Zapraszamy na Facebooka! Czyli Redlog odkrywa karty…

Facebook
Upragnione Święta już za rogiem, wolne od zajęć w szkole oraz na uczelni. Być może to dobry okres, aby spróbować czegoś nowego, poznać nowych kibiców oraz podyskutować na temat proponowanych przez Redakcję Redloga nowości!

Czym jest Facebook.com

Facebook – serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami i korzystać z aplikacji, będący własnością Facebook, Inc. z siedzibą w Palo Alto. Obecnie posiada on 350 mln użytkowników na całym świecie, a co miesiąc wgrywany jest ponad 1 mld zdjęć oraz 10 mln filmów.

Powiecie, że jest to następna nasza-klasa.pl czy grono.net… oczywiście jest w tym trochę prawdy jednak facebook daje swoim użytkownikom wiele niespotykanych nigdzie indziej możliwości. Nie dość tego twórcy „Fejsa” stworzyli wiele ciekawych narzędzi dla Twórców serwisów internetowych.

Postanowiliśmy poddać Waszej ocenie nasze plany mające na celu wykorzystania Facebooka na Redlogu oraz RedCafe.pl. Nie chcemy wprowadzać czegoś co może Wam się nie spodobać dlatego już teraz wolimy Was spytać się o zdanie i poprosić o wszelkie pomysły oraz sugestie.

No to sru…

Zacznijmy więc od początku… Jak wiecie na Redlogu nie ma kont dla użytkowników. Każdy może komentować dowolny tekst podając swój nick oraz e-mail. Jest to proste rozwiązanie, które nie utrudnia dzielenia się swoimi spostrzeżeniami nikomu.

Wielokrotnie otrzymywaliśmy od Was informacje, że jednak takowe konta przydałyby się. Wychodząc na przeciw Waszym prośbom wpadliśmy na pomysł, aby wykorzystać w tym celu Facebooka. Dzięki temu każdy posiadający konto w tym serwisie za pomocą dosłownie jednego kliknięcia będzie mógł komentować teksty na Redlogu. Nie zabraknie oczywiście opcji przypisania swojego nicka, którego obecnie używacie na Redlogu pod swoje konto na Facebooku.

Dzięki temu prostemu rozwiązaniu udało nam się osiągnąć kompromis. Jak ktoś będzie czuł taką potrzebę będzie mógł korzystać z Facebooka na Redlogu, jeśli nie – wszystko będzie działać jak do tej pory. Dlatego uspokajamy sceptyków – brak konta Facebook.com nie ograniczy funkcjonalności Redloga.

Jednak to nie koniec… jest także pomysł aby takie redlogowo-facebookowe konto można było podpiąć pod konto na forum RedCafe.pl. Oczywiście także i to będzie opcjonalne więc jeśli ktoś nie posiada konta na FB.com to nic się nie zmieni.

Ok… ale możecie spytać – „Po co mi to?”. Odpowiedź jest bardzo prosta. Mottem Redloga jest „Because we are UNITED” dlatego od samego początku naszej działalności staramy się pomagać kibicom w jednoczeniu się. Facebook daje nam ku temu świetną okazję.

Wielu z naszych stałych Czytelników – w tym hadaszyszek (który robi to najgłośniej :-) ) dopomina się, aby Redlog stworzył czat na którym kibice United mogliby w miłej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o naszej ukochanej drużynie. Niestety w sieci jest wielu złośliwych ludzi, którzy z chęcią uprzykrzaliby życie podczas takich pogawędek. Dlatego od dłuższego czasu pracujemy nad rozwiązaniem, które w jakiś sposób będzie identyfikować uczestników czatu (nie chcemy, aby do dyskusji włączyły się osoby, które tylko lubią stwarzać konflikty itd.) także i tutaj z pomocą przychodzi Facebook (spokojnie – dla osób nie posiadających tam konta także coś wymyślimy ;-) )

To chyba tyle ;-). Może się Wam wydawać – „Po co mi konto na Facebooku skoro te wszystkie nowości będą działać bez tego?” i właśnie w tym miejscu znajduje się przysłowiowy języczek uwagi. Po pierwsze Facebook ułatwi Wam kontakt z innymi kibicami United – nie tylko w Polsce (prywatne wiadomości, grupy, quizy itd. itd.). Po drugie na Facebooku jest zapewne już pełno Waszych znajomych ze szkoły/uczelni/pracy. Po trzecie z pomocą Facebooka będziecie mogli logować się na inne serwisy (pierwszy przykład z boku – tv.com), lub korzystać z dodatkowych funkcji, które oferuje użytkownikom FB.com Onet, Przekrój, Gazeta Wyborcza itd. itd.

Co myślicie o naszych pomysłach? Może macie jakieś sugestie na ich rozbudowę, zmianę? Nie zdradziliśmy oczywiście wszystkiego (nie pragniemy Wam psuć paru innych niespodzianek oraz nie chcemy, aby pewni ludzie ponownie bezczelnie skopiowali nasze pomysły). Wolimy jednak już teraz poznać Wasze zdanie, by potem nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku. Redlog jest odwiedzany przez tysiące kibiców, którzy generują spory ruch na stronie i chcemy teraz poznać WASZE zdanie na temat opisanych wyżej proponowanych nowości.

PS

Nad ciekawymi tekstami także pracujemy ;-)

PS 2

Osoby, które już posiadają konto na Facebooku zapraszamy do śledzenia Redloga ;-).

Przewiń na górę strony