Nie przegap
Strona główna / Miniblog / Anglik wybiera Polskę

Anglik wybiera Polskę

Przyznam szczerze, że owa informacja nieco mnie zaskoczyła. Czy pozytywnie? Myślę, że mimo wszystko tak… Utalentowany gracz angielskiego Wigan Athletic marzy o tym by bronić barw reprezentacji Polski! Wychowanek akademii Manchesteru United Nick Meace, jak podają media, w krótkim czasie powinien otrzymać upragniony polski paszport.

PZPN tym razem nie przespał całej sprawy i tuż po informacji, że zawodnik posiada polskie korzenie, działacze uznali za rzecz niezbędną wskazać młodemu zawodnikowi szlak, którym powinien podążać. Nick Meace grający na pozycji prawego obrońcy ma zostać sprawdzony w kadrze młodzieżowej prowadzonej przez Michała Globisza.

Dostałem list od jego ojca, że Nick ma polskie korzenie i jest zainteresowany grą w biało-czerwonych barwach. Pomogłem mu skontaktować się z polskim konsulatem w Londynie i teraz czeka na odbiór naszego paszportu. Z tego co wiem, niestety nie mówi w naszym języku – twierdzi Maciej Chorążyk, który w PZPN zajmuje się wyszukiwaniem poza granicami naszego kraju graczy polskiego pochodzenia.

Teraz należy całą sprawę dopiąć na ostatni guzik, choć najważniejsza wydaje się być chęć wychowanka Manchesteru United, który jest głęboko przekonany, że będzie miał szansę grać z orłem na piersi. Nurtuje mnie jednak inna kwestia. Meace nie zna języka polskiego, nie wiemy kiedy ostatni raz gościł w naszym kraju, nie wiem również jakimi kategoriami kieruje się w tej sprawie utalentowany młodziak. Rzeczywiście tak bardzo kocha Polskę, że jego marzeniem jest gra w reprezentacji? Być może zawodnik zdaje sobie sprawę z tego, że szansy gry w reprezentacji Anglii najprawdopodobniej nie dostanie i 'chwyta się brzytwy’ jako ten 'tonący’? Trudno jest oceniać tak specyficzną i myślę, że bardzo ważną sprawę po przeczytaniu kilku wiadomości w mediach, mimo to zarys niepewności jest bardzo widoczny, co wydaje się być logiczną reakcją, prawda?

Owy zawodnik nie zdaje sobie chyba sprawy z tego w jak wielkie i śmierdzące bagno chce wyruszyć. Grajmy w otwarte karty. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak wygląda rzeczywistość piłkarska w naszym kraju, a jednak Meace zawzięcie dąży do postawionego sobie celu. Czy słusznie? Czas pokaże. Co Wy Drodzy czytelnicy o tym sądzicie? PZPN zasługuje tym razem na oklaski, czy być może młodziutki Anglik nieświadomie zniszczy sobie karierę grając w naszej reprezentacji? Jaka jest prawda? Zapraszam wszystkich do wyrażania swoich szczerych opinii!

Przewiń na górę strony