Nie przegap
Strona główna / Miniblog / Anelka: Rooney nie ma racji

Anelka: Rooney nie ma racji

Nicolas Anelka
Wayne Rooney z pewnością jest ulubieńcem kibiców na Old Trafford. Od kilku lat swoją grą i charakterem sprawił, że fani United po prostu go kochają. Jest często krytykowany przez innych, ale jeśli chodzi o środowisko Czerwonych Diabłów – uwielbiany, a jego zachowanie zazwyczaj jest chwalone przez kibiców.

Wielu ludzi twierdzi, w tym ja, że wygrana w Lidze Mistrzów nie oznacza, że dany zespół jest najlepszy w Europie. Ale patrząc na poprzedni sezon i wygraną United w lidze mogę stwierdzić – Czerwone Diabły są najlepszym zespołem na świecie. Tak samo uważa Wayne Rooney.

„Po naszym sukcesie z poprzedniego sezonu, kibice mają duże oczekiwania, ale mamy wystarczająco dobry skład i mam nadzieję, że powtórzymy te osiągnięcia. Wiadomo – zdobywanie pucharów daje ci pewność siebie i my jesteśmy drużyną pewną siebie. To daje również coś, czego nie da się opisać – po prostu czujemy, że jesteśmy najlepsi na świecie. Możemy powtórzyć sukces z ostatniego sezonu i mam nadzieję, że to zrobimy” – powiedział Wayne Rooney.

Jednakże, Nicolas Anelka powiedział ostatnio, że nie zgadza się z Rooneyem i Chelsea będzie ciężko pracowała, aby odzyskać tytuł mistrza Anglii.

Nicolas AnelkaManchester United to jedna z najlepszych drużyn na świecie, ale nie zgodzę się, że są najlepsi. Chcemy w następnym sezonie pokazać Rooneyowi, że się mylił. Znamy Manchester United, szanujemy ich i zdajemy sobie sprawę, że mają świetnych piłkarzy. Wayne jest jednym z nich, ale zrobimy wszystko, aby udowodnić, że to my zasługujemy na miano najlepszych w Anglii i w Europie” – powiedział Nicolas Anelka.

Dodatkowo Francuz powiedział jeszcze coś śmiesznego. Stwierdził, że jego karny w finale LM był trudniejszy niż dla Johna Terry’ego.

Nicolas Anelka i John TerryTo było dla mnie bardzo trudne, ponieważ nie grałem od początku. Gdy wszedłem na boisko nie grałem na naturalnej dla siebie pozycji i nie byłem dobrze rozgrzany. Tak więc strzelanie karnego było dla mnie trudniejsze niż dla Johna. Terry jest wielkim zawodnikiem dla Chelsea i zrobił coś dla tego klubu coś niesamowitego. Jestem tutaj nowy, więc było to dla mnie trudniejsze. Staram się o tym nie myśleć, ale i tak to bardzo trudne.

Jakkolwiek…

Przewiń na górę strony