Nie przegap
Strona główna / Z ostatniej chwili / Wandalizm na Old Trafford – szczyt bezczelności?

Wandalizm na Old Trafford – szczyt bezczelności?

Wandalizm na Old Trafford
Nasz redakcyjny kolega – Siberus, zamieścił na swoim blogu informację, która zapewne wstrząśnie każdym prawdziwym kibicem United.

Chuligaństwo naprawdę już nie zna granic, a już takie coś jak niszczenie czegoś co ma upamiętniać wielką tragedię to już całkowity brak szacunku.

Przekonali się o tym kibice i wszyscy inni związani z Manchesterem United. Otóż parę dni przed 50-tą rocznicą tragedii w Monachium wandale pojawili się pod stadionem Czerwonych Diabłów uzbrojeni w pistolety do paintballa, pozostawiając parę śladów na pamiątkowej tablicy.

Jak wiemy, na Old Trafford – a konkretniej East Stand – pojawiła się wielka ilustracja przypominająca o 50 rocznicy katastrofy w Monachium. Nie jest idealna – znajduje się tam logo AIG, a słowa zostały źle wydrukowane, jednak nie umniejsza to jej wielkości i intencji z jaką została stworzona.
Wielu fanów United bardzo źle odebrało logo sponsora Czerwonych Diabłów, tym bardziej, że AIG tak naprawdę nie ma nic wspólnego z tym wydarzeniem. Kibice United po raz kolejny pokazali, że potrafią się zjednoczyć i złożyli ponad 2000 podpisów pod petycją , która wzywa do usunięcia nieszczęsnego loga.

Oto jak władze United odpowiedziały na apel kibiców:

W obchody 50 rocznicy katastrofy w Monachium zaangażowani są prawie wszyscy nasi partnerzy, którzy także chcą oddać hołd tej tragedii. AIG, które jest bardzo ważnym partnerem chciało przyłączyć się do obchodzenia rocznicy i oddać honory.

Istnieje także problem kibiców City i ich zachowania podczas derbów Manchesteru, które odbędą się 10 lutego.

Dzisiaj od samego rana wśród kibiców rozchodzi się informacja o wandalizmie, którego dokonali nieznani sprawcy. Pracownicy na szczęście szybko zareagowali i wszystko zostało już naprawione. Tym razem podejście do loga AIG było już inne – ciężko jest walczyć z „ekstremistami” wśród kibiców United. I nie ważne czy zrobili to kibice City, Liverpoolu, czy United – jest to zachowanie skandaliczne, którego nie da się niczym usprawiedliwić.

Jeśli sympatycy Czerwonych Diabłów mieli coś z tym wspólnego, to tylko źle o nich świadczy. No bo jak wytłumaczyć takie zachowanie względem podobizny ‘Busby Babes’. Jednak to nie pierwszy taki przypadek, nie tak dawno temu dom Davida Gilla został oszpecony napisami ‘Judas Gill’ oraz ‘Glazers Out’.

Oczywiście nie można wykluczać możliwości, że zrobili to fani Liverpoolu, którzy już kilka razy niszczyli różne rzeczy na terenie Manchesteru United. Kiedy graliśmy z Chelsea w FA Cup dwa lata temu, kibice ‘ozdobili’ ściany graffiti z Monachium…
Wandalizm na Old Trafford Wandalizm na Old Trafford

Rzecznik prasowy Manchesteru United, Phil Townsend powiedział:

Ostatniej nocy, na pamiątkowej tablicy upamiętniającej tragedię z Monachium znaleźliśmy sporo śladów kulek z paintballa. Zrobiła to banda idiotów i wandali.

A co Wy o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji.

Przewiń na górę strony