Nie przegap
Strona główna / Z przymrużeniem oka / Kultowe wywiady z polskimi piłkarzami

Kultowe wywiady z polskimi piłkarzami

Kultowe wywiady z polskimi piłkarzami
Jaki jest nasz polski piłkarz, każdy widzi. Naszym grajkom w Europie się nie wiedzie, kadra też kuleje. Zapaleńcy oglądają z zapartym tchem rozgrywki ligowe i przy odrobinie szczęścia mogą natrafić na kontrowersyjny wywiad z polskim piłkarzem, który z biegiem czasu staje się kultowy.

Radosławowie Kałużny i Majdan, Grzegorz Skwara, Piotr Ćwielong, Marcin Wasilewski – co ich łączy? Pomijając zawód i narodowość, Ci panowie są gwiazdami internetu. Nie z uwagi na wspaniałe bramki czy też parady. Każdy z nich udzielił kiedyś wywiadu, który za sprawą treści zdobył rzesze fanów w internecie. Oto 5 najlepszych wywiadów z naszymi ligowcami:

5. Radosław Majdan

W 2006 roku, gdy Radosław Majdan grał w Krakowskiej Wiśle, dziennikarze poprosili go, by ten skomentował sporną boiskową sytuację.

Pomijając niezbyt fachowe słownictwo i język, szacunek dla pana Radka, za to, że przeprosił i wybrnął z twarzą z tej sytuacji.

4. Spodenki Wasyla

Z tego wywiadu dowiemy się o jakości sznurków przy spodenkach piłkarzy Lecha Poznań. Zastanawiam się, czy za czasów Jose Marii Bakero owe sznurki zostały zmienione, bo jeśli nie, można tym wytłumaczyć odległe miejsce w poprzednim sezonie.

3. „Jest ciężko”

Piotr Ćwielong twierdzi, że niedzielne, słoneczne popołudnie jest fatalną porą do rozgrywania meczów ligowych. Miejmy nadzieję, że pozostałe spotkania Śląska w Lidze Europejskiej nie będą rozgrywane w takich arcytrudnych warunkach.

2. Radosław Kałużny i „Klacze”

Porażka 0:6 nigdy nie cieszy. W 2008 roku Jagiellonia „dostała klacze” od Lecha Poznań. No cóż „6 sztuk” i „znowu powiedzą, że obrona była najgorsza”.

Pan Radek kulturalnie przeprosił za bluzgi, które były wynikiem zdenerwowania na postawę arbitrów. Radosławowie to jak widać gentelmani! ;-)

1. Grzegorz Skwara

Absolutne TOP1, klasa światowa, najwyższe noty od sędziów. Poziom frustracji u zawodnika Rakowa Częstochowa osiągnął maksimum. Trudno się dziwić, gdy przy stanie 2:1 w 82. minucie, po końcowym gwizdku widnieje wyniki 2:3. Bój o awans do II ligi przegrany, sława jednak zdobyta.

Przewiń na górę strony