Nie przegap
Strona główna / Offtopic / Fantasy Premier League 2010/11! Wejdź do gry!

Fantasy Premier League 2010/11! Wejdź do gry!

Premier League
Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym ligowa piłka kopana ponownie wróci na angielskie salony. W związku z tym manusite.pl oraz redlog.pl mają przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w niezwykle popularnej na całym świecie grze o nazwie Fantasy Premier League. O co w owej zabawie chodzi i jak dołączyć do naszej ligi przeczytacie poniżej. Krótką charakterystykę i zasady gry przygotował jeden z naszych forumowych użytkowników – Foster.

» Przeczytaj na naszym forum: Fantasy Premier League 2010/2011

Fantasy Premier League to internetowa gra, w której punkty zdobywają prawdziwi piłkarze Premier League za każde spotkanie w ciągu sezonu. Każdy piłkarz ma swoją ustaloną wartość, a my do dyspozycji mamy ograniczony budżet na ich zakup. Naszym zadaniem jest przewidzieć, którzy zawodnicy okażą się najlepsi w tym sezonie i skompletować jak najlepszy skład. Ustalamy również nazwę drużyny, barwy klubowe itp. Nie zapomnijcie też ustawić kapitana, bo jemu zdobyte punkty mnożą się dwukrotnie.

W porównaniu do poprzedniego roku w tej edycji nastąpią trzy dość istotne zmiany, z którymi radzę dobrze się zapoznać, by w czasie sezonu nie zadawać zbędnych pytań. Pierwszą z nich jest zachowanie niewykorzystanych wolnych transferów. Na każdą kolejkę przypada darmowa, nie obciążająca konta punktowego, zmiana jednego piłkarza (każda następna kosztuje cztery punkty). Od przyszłego sezonu, jeżeli nie zostanie ona wykorzystana, przechodzi na następną, dopóki nie dokona się transferu. Jednak nigdy nie można mieć więcej niż jeden zachowany wolny transfer, a więc jedynie „dzika karta” pozwala na dokonanie więcej niż dwóch darmowych zakupów w grze.

Kolejną istotną zmianą jest wspomniana „dzika karta”. Teraz do naszej dyspozycji są aż dwie. Autorzy wyszli z założenia, że początek kalendarzowego roku to trudny okres dla każdego zespołu, tym bardziej, że w styczniu otwiera się okno transferowe, a do tego dochodzą częste zmiany w terminarzu. Dlatego też w tym sezonie będziemy mieli do dyspozycji dwa, a nie jedną „dziką kartę”

Ostatnią już zmianą jest kwestia goli samobójczych. Od teraz zawodnikowi umieszczającemu piłkę we własnej bramce odjęte zostaną dwa punkty. Także uważajcie przy wyborze obrońców i unikajcie tych, którzy lubią strzelać do własny bramek.

Aby wziąć udział w grze FPL należy się najpierw zarejestrować. Po wybraniu nazwy swojego zespołu i skompletowaniu drużyny trzeba już tylko wpisać kod naszej ligi klikając z lewej strony odnośnik LEAGUES -> Create/Join -> JOIN PRIVATE LEAGUE.

RD & MS League – 461-267
RD & MS Head to Head – 461-236

Zapraszamy na nasze forum: RedCafe.pl na którym będziecie mogli podyskutować o swoich poczynaniach w FPL w temacie Fantasy Premier League 2010/2011. Zapraszamy także do uczestnictwa w grze Piłkarzyki!

Życzymy udanej zabawy!

Zapraszamy również do śledzenia manusite.pl oraz redlog.pl na portalu facebook.com!

Przewiń na górę strony