Nie przegap
Strona główna / Wywiady / Gabriel Obertan: czuje się już naprawdę dobrze

Gabriel Obertan: czuje się już naprawdę dobrze

Obertan
Fani Manchesteru United są dobrej myśli i chwalą poczynania młodego I perspektywicznego Francuza. W rozmowie dla ManUtd.com po raz pierwszy od chwili przejścia na Old Trafford omawia swoją miłość do angielskiej ligi, oraz przedstawia swoje plany, aby rozwijać się i grać regularnie w pierwszym zespole.

» Podyskutuj na forum: Gabriel Obertan

Frustrujące jest to, że tuż po Twoim przyjściu do Manchesteru byłeś daleko od grania w pierwszym zespole?
Po czterech miesiącach czekania i odpoczynku od gry byłem nieco zniecierpliwiony kiedy zagram wreszcie w trykocie Manchesteru. Chciałem czuć się częścią drużyny i brać udział w grze. Teraz czuje się już naprawdę dobrze.

Myślałeś kiedyś nad osiedleniem się w Anglii?
Myślałem, że było zdecydowanie wiele pozytywów za tym, a nawet byłem sfrustrowany, gdy nie grałem i szukałem lepszej drogi. W swoim rozczarowaniu zauważyłem sporo dobrych rzeczy, z których wyciągnąłem wnioski. Poznałem wszystkich w klubie, powoli zaczynam rozumieć jak to tutaj działa i osiedlać się w Anglii.

Jakie są Twoje wrażenia z początku w klubie?
Manchester United zrobił na mnie ogromne wrażenie. Wiedziałem oczywiście, że to wielki klub. Bordeaux również jest wielkim i popularnym klubem, lecz tutaj jest zupełnie inaczej niż we Francji. Jest to klub na światowym poziomie i jest to zupełnie inna organizacja. Poziom gry zawodników jest lepszy. Wszystko jest szybsze i jakość piłki nożnej jest niewiarygodna.

Myślałeś kiedyś nad Twoją przeprowadzką do United, czy też była to niespodzianka?
Wiedziałem, że Manchester jest mną zainteresowany, ponieważ Jim Ryan (dyrektor ds. rozwoju młodzieży – przyp. red.) przyszedł obejrzeć mnie jak gram już cztery lata temu. Nie spodziewałem się jednak zainteresowania w tak wczesnym etapie mojej kariery. Byłem na to przygotowany i wiedziałem, że jestem gotów podjąć wyzwanie i zmienić coś w moim życiu. To było dla mnie jak nowy początek, a ja cieszę się z powodu mojej obecności tutaj. Cieszy mnie również to, że mogę grać dla tego wielkiego klubu.

Jakie są główne różnice między piłką nożną Anglii i Francji?
Jakość gry w United jest o wiele wyższa niż we Francji. Istnieje wiele więcej wyzwań i zadań czekających na Ciebie na boisku. We Francji gra się wolniej. Tam masz sporo czasu na podjęcie decyzji i możesz wszystkie akcje układać spokojnie. W Premiership wszystko jest o wiele szybsze, bo jeśli nie podejmiesz szybko decyzji to stracisz po prostu piłkę.

Tobie jednak taka gra odpowiada?
Zawsze lubiłem angielski futbol. Gdy byłem we Francji oglądałem mecze Premiership w każdy weekend. Uważam, że to najlepsza liga w Europie dla mnie. Jestem dość szybki i zwrotny, no i lubię grać często jeden na jeden z obrońcą.

Jakie są twoje odczucia po debiucie na Old Trafford? O czym myślałeś w tych w chwilach?
Czułem się dumny z bycia tu i zadowolony z wyleczenia mojej pierwszej poważnej kontuzji. Oczywiście, kiedy grałem w rezerwach przeciwko Barnsley w pucharze, ale samo stanie na murawie Old Trafford jest czymś innym, ponieważ nigdy nie grałem na takim stadionie przedtem. Byłem tak podekscytowany i po prostu nie mogłem się doczekać gry i wyjścia na boisko. To było jak pierwszy krok. Byłem trochę zdenerwowany na początku, ale po pięciu minutach poczułem się jakbym tu grał od co najmniej 3 lat. Fani na prawdę byli za mną i to było wielką sensacją.

Fani dość szybko zdecydowali się na odśpiewanie Twojego nazwiska podczas meczu…
Jestem z tego dumny. Jest to bardzo motywujące, kiedy słyszysz kibiców śpiewających twoje nazwisko. To dodaje siły. Gdy słyszysz swoje nazwisko i fanów chcę dać im coś w zamian, grając dobrze i nadal dla nich ciężko pracować.

Co chcesz osiągnąć z Manchesterem?
Na początku chcę być częścią drużyny. Być w tej grupie, która gra w większości spotkań. Następnie chcę cały czas ambitnie pracować i robić postępy w swojej grze. Więc, dlaczego nie mam być regularnie w zespole? Muszę na pewno trochę odczekać, aby to osiągnąć, ale mam nadzieję, że może mi się to udać.

Źródło – ManUtd.com

Przewiń na górę strony