Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Moyes wita Fellainiego
Moyes wita Fellainiego

Moyes wita Fellainiego

Wczoraj David Moyes dopiął swego i po długich negocjacjach, sprowadził do Czerwonych Diabłów swojego byłego byłego podopiecznego z Evertonu Marouane Fellainiego. Szkoci menadżer w wywiadzie dla MUTV nie ukrywał swojego zadowolenia z pozyskania Belga. 

To już drugi raz kiedy sprowadzasz do prowadzonego przez siebie klubu Marouane Felliniego. Jaką wartość wniesie on do Manchesteru United?

Wiele różnych cech. Jest on bardzo dobrym piłkarzem, a także jest świetnie wyszkolony technicznie. Posiada umiejętności zdobywania goli, a także może występować na wielu różnych pozycjach w pomocy. Sądzę, że wszyscy czuli, że potrzebujemy w tym obszarze boiska wzmocnień. Da nam wiele opcji, w różnych spotkaniach w zależności od tego jak go wykorzystamy. Jest wciąż młody i może się rozwijać. Dla mnie jest on jednym z najlepszych pomocników Premier League ostatnich lat. Jeśli udało mu się dołączyć do takiego klubu jak Manchester United i będzie w stanie nadal się rozwijać to z pewnością będziemy mieć w swoich rękach dobrego gracza.

Jesteś przekonany, że jest on w stanie rozkwitnąć na Old Trafford?

Tak. Sądzę, że każdy powinien otrzymać szansę na to. Jestem pewien, że Marouane może się rozwinąć. Myślę, że to bardzo utalentowany chłopak. Posiada odpowiednią mentalność, jest wielkim profesjonalistą. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć jak mu się powiedzie.

Uważasz, że jest jakaś pozycja na której spisuje się najlepiej, czy też jest kilka opcji gdzie może grać i pomóc zespołowi?

Przez wiele lat pomagał mi na wiele sposobów. Jeśli będziemy tego potrzebowali może grać nieco wyżej, tuż za napastnikiem lub też jako defensywy pomocnik. Na każdej pozycji w środku pola czuje się komfortowo. Właśnie w tym obszarze na boisku, sporo osób mówiło, że nie mamy zbyt wielu opcji, w związku z odejściem na emeryturę Paula Scholes’a oraz wciąż niegotowym do gry Darrenem Fletcherem. Czułem, że potrzebujemy tu wzmocnienia i jestem zadowolony, że udało nam się go pozyskać.

Kibice pamiętają o wielu sytuacjach w których grając w Evertonie stworzył wiele problemów United. Przypuszczam, że uświadomiłeś mu po której teraz znajduje się stronie!

Zdaje sobie sprawę z tego, że jest graczem przeciwko któremu nie chciałbyś grać, ponieważ aby go zatrzymać, trzeba mieć konkretny plan. Posiada on wiele atrybutów, których nie znajdziesz u innych graczy. A jest jeszcze parę rzeczy, które może poprawić i mu w tym pomożemy. Z tymi umiejętnościami które posiada, jestem przekonany, że będzie solidnym wzmocnieniem dla Manchesteru United.

Źródło: Manutd.com

Przewiń na górę strony