Nie przegap
Strona główna / Wywiady / Gary Neville: chcę zdobywać z Manchesterem nagrody

Gary Neville: chcę zdobywać z Manchesterem nagrody

Gary Neville
W ekskluzywnym wywiadzie dla ManUtd.com kapitan Manchesteru United mówi o porażce w finale Ligi Mistrzów. Opowiada również o odejściu Cristiano Ronaldo i o celach na obecny sezon.

» Podyskutuj na forum: Gary Neville

Co nam powiesz o wydarzeniach z minionego sezonu? Jesteś rozczarowany tym co wydarzyło się w Rzymie 27 maja 2009 roku i co czułeś po zdobyciu osiemnastego tytułu Mistrza Anglii przez Manchester United?
Myślę, że najlepszym określeniem poprzedniego sezonu będzie to, że był świetny w naszym wykonaniu, lecz trochę rozczarowujący z powodu porażki z FC Barceloną. W Manchesterze problem jest taki, że jak nie udało się nam obronić Pucharu Europy, uznano to za klęskę nie do zaakceptowania. Wystarczy, że wyrzucimy to z naszej pamięci i będziemy iść do przodu, nie oglądając się wstecz.

Jakie są twoje refleksje z przegranego głównego europejskiego finału?
Jak mówi nam doświadczenie jesteśmy niewystarczająco dobrzy, aby zdobyć kolejne trofeum. W ostatnich trzech latach byliśmy w dwóch finałach i jednym półfinale, więc nie jest źle. Nie można zawsze i wszędzie wygrywać. W Rzymie zmierzyliśmy się z bardzo dobrą drużyną Barcelony i nie zagraliśmy na takim poziomie na jakim mogliśmy. To było rozczarowanie, ale jesteśmy realistami i wiemy, że to nie koniec świata. Teraz zmotywowani chcemy znowu osiągnąć finał i naprawić to co się stało w Rzymie.

Co powiesz o opiniach na temat osłabień związanych z odejściem Cristiano Ronaldo i Carlosa Teveza?
Krótkowzroczny obserwator, który prawdopodobnie nie śledził United przez ostatnie 20 lat powie, że nie będziemy potrafili zastąpić tych zawodników, lecz ja z doświadczenia wiem, że znajdziemy kogoś na ich miejsce. Po odejściu tych zawodników zobaczycie nieco inny styl, od tego, który prezentowaliśmy w poprzednim sezonie.

Czy Chelsea, okaże się najsilniejszym rywalem na drodze po mistrzostwo Anglii?
Na pewno będą takim rywalem. Oczywiście Liverpool i Arsenal są również mocni. Do czołówki można również zaliczyć Manchester City, który wydał dużo pieniędzy na transfery, no i Aston Ville. Nie ma jednak wątpliwości – Chelsea jest silnym zespołem i będziemy z nimi walczyć do samego końca.

Jakie są cele na ten sezon?
Oczywiście chcę, aby klub zdobył jak najwięcej nagród. Na poziomie indywidualnym, chcę abym w jak najwięszym stopniu przyczynił się do tych sukcesów.

Źródło – manutd.com

Przewiń na górę strony