Nie przegap
Strona główna / Wywiady / Fabio i Rafael da Silva: możemy być częścią pierwszego zespołu

Fabio i Rafael da Silva: możemy być częścią pierwszego zespołu

Samba na Old Trafford, czyli Fabio i Rafael da Silva
Po rozegraniu już spotkań w pierwszym zespole Manchsteru Untied, 19-letni bliźniacy – Rafael i Fabio da Silva są gotowi do podjęcia walki o miejsce w pierwszej jedenastce Manchesteru United. Zadanie będzie na tyle trudne, że w Manchesterze grają świetni obrońcy i do pierwszego zespołu przebić się będzie ciężko.

» Podyskutuj na forum: Rafael da Silva
» Podyskutuj na forum: Fabio da Silva

Możecie uwierzyć jak daleko zaszliście w ciągu ostatniego roku?
Rafael: To było fantastyczne przeżycie, zagrać w pierwszym składzie Manchesteru United. Myślę, że oboje bardzo poprawiliśmy naszą grę w czasie minionego sezonui zrobiliśmy znaczący postęp. Pierwsze sześć miesięcy były bardzo trudne, nie mieliśmy najmniejszych szans na występ, bo cały zarząd czekał na decyzję w sprawię pozwoleń na grę dla nas.
Fabio: Kiedy tylko rozpoczął się okres przygotowawczy, wiedzieliśmy, że możemy kiedyś być częścią pierwszego zespołu – to było bardzo ekscytujące. Nie miałem tak dobrego sezonu jakiego pragnąłem z powodu mojego ramienia i kontuzji, szkoda, jak dotąd wszystko idzie bardzo sprawnie, czuję, że rozwijam swoje umiejętności.

Rafael, zagrałeś w 28 spotkaniach. Wygrałeś ligę oraz Klubowe Mistrzostwo Świata, musi to być niesamowity dreszczyk emocji…
Rafael: Było to bardzo miłe uczucie. Byliśmy również bliscy triumfu w Lidze Mistrzów. Z powodu kontuzji nie zagrałem w finale Pucharu Anglii. Mimo absencji w finale czuję się jak zwycięzca. Myślę, że mogę pomóc drużynie, a obecny sezon przyniesie ze sobą kolejne tytuły.

Fabio, patrząc na świetnie grającego brata, czułeś jakąś dodatkową presję, kiedy debiutowałeś w styczniu?
Fabio: Nie, nie czułem dodatkowej presji, ale wiedziałem, że muszę dać z siebie wszystko. Byłem bardzo dumny z brata, zagrał kilka wspaniałych meczy, chciałem po prostu zrobić to samo. Jego postawa motywowała mnie jeszcze bardziej, kontuzja była bardzo frustrująca, na szczęście w końcu dostałem swoją szansę na pokazanie się w meczu z Tottenhamem.

Jak na ironię, Rafael, miałeś kontuzję w tym sezonie…
Rafael: Tak, jak wspominał Fabio bardzo ciężko jest gdy nie możesz grać z powodu kontuzji. On również grał na prawej stronie i wygląda na to, że będziemy konkurować o grę kiedy znów będę w pełnej formie.
Fabio: -Oczywiście, obaj chcemy grać. Dziwnie jest konkurować między sobą o jedną pozycję, ale również cieszy nas to, że mamy do tego okazję.

Czy zawsze chcieliście zostać piłkarzami?
Rafael: Oczywiście, że tak! Odkąd skończyliśmy cztery lata, nie marzyliśmy o niczym innym. Zawsze gdy zdmuchiwałem świece na torcie myślałem o tym aby zostać piłkarzem. Kochaliśmy grać w piłkę, jako młodzi chłopcy mogliśmy za piłką biegać godzinami . Zezinho, który był trenerem miejscowej drużyny zobaczył nas i stwierdził, że oboje mamy potencjał i predyspozycje.
Fabio: To było zawsze naszą ambicją, by stać się kiedyś tak dobrym graczem jak Roberto Carlos. To on był naszym idolem. Oglądaliśmy dużo meczy w dzieciństwie i kibicowaliśmy Botafogo. Zawsze jednak wybieraliśmy Manchester United kiedy graliśmy w komputerowe. To był nasz ulubiony klub z Europy.

Fabio, pokazałeś, że potrafisz strzelać bramki w rezerwach Manchesteru. Rafael, co możesz powiedzieć o Twojej pierwszej bramce z Arsenalem Londyn ?
Rafael: Kiedy piłka leciała, nie wiele nad tym myślałem. Liczyła się tylko bramka i pomoc drużynie. Nie dotarło do mnie wtedy, że właśnie strzeliłem bramkę takiej drużynie jaką jest Arsenal! Dopiero potem kiedy ludzie pytali mnie o to, byłem niezadowolony z wyniku, lecz jakże dumny ze swojego trafienia…
Fabio: Oglądałem ten mecz w domu wraz z rodziną i wszyscy skakaliśmy ze szczęścia, kiedy Rafael zdobył gola. Nasza mama zaczęła płakać. Oczywiście to wspaniałe uczucie strzelić bramkę. Byłem szczęśliwy zdobywając kilka goli dla drużyny rezerw. Mam nadzieję, że w przyszłości i ja zdobędę kilka bramek dla Czerwonych Diabłów.

Opiszcie siebie jako zawodników. Co powiecie o sobie, jako piłkarzach ?
Fabio: No to może zacznę. Jest bardzo agresywny, zdeterminowany i nigdy nie daje za wygraną. Zawsze daje z siebie wszystko i pomoże drużynie wygrać za wszelką cenę. Zostawia całe serce na boisku.
Rafael: Mimo, że gra na lewej obronie, doskonale potrafi strzelać bramki. Jest agresywny oraz świetnie wyszkolony technicznie. Często włącza się do akcji w ofensywie.

Na koniec, powiedzcie jakie są wasze cele na ten sezon?
Rafael: -Przede wszystkim pomoc zespołowi, oraz rozegranie jak największej ilości spotkań.
Fabio: -Wciąż jesteśmy młodzi i próbujemy wszystko robić jak najlepiej. Mamy bardzo szeroki skład, wierzę jednak, że otrzymamy sporo okazji do gry. To jest dla nas najważniejsze.

Źródło – manutd.com

Przewiń na górę strony