Nie przegap
Strona główna / Z przymrużeniem oka / Kultowe wywiady z polskimi piłkarzami

Kultowe wywiady z polskimi piłkarzami

Kultowe wywiady z polskimi piłkarzami
Jaki jest nasz polski piłkarz, każdy widzi. Naszym grajkom w Europie się nie wiedzie, kadra też kuleje. Zapaleńcy oglądają z zapartym tchem rozgrywki ligowe i przy odrobinie szczęścia mogą natrafić na kontrowersyjny wywiad z polskim piłkarzem, który z biegiem czasu staje się kultowy.

Radosławowie Kałużny i Majdan, Grzegorz Skwara, Piotr Ćwielong, Marcin Wasilewski – co ich łączy? Pomijając zawód i narodowość, Ci panowie są gwiazdami internetu. Nie z uwagi na wspaniałe bramki czy też parady. Każdy z nich udzielił kiedyś wywiadu, który za sprawą treści zdobył rzesze fanów w internecie. Oto 5 najlepszych wywiadów z naszymi ligowcami:

5. Radosław Majdan

W 2006 roku, gdy Radosław Majdan grał w Krakowskiej Wiśle, dziennikarze poprosili go, by ten skomentował sporną boiskową sytuację.

Pomijając niezbyt fachowe słownictwo i język, szacunek dla pana Radka, za to, że przeprosił i wybrnął z twarzą z tej sytuacji.

4. Spodenki Wasyla

Z tego wywiadu dowiemy się o jakości sznurków przy spodenkach piłkarzy Lecha Poznań. Zastanawiam się, czy za czasów Jose Marii Bakero owe sznurki zostały zmienione, bo jeśli nie, można tym wytłumaczyć odległe miejsce w poprzednim sezonie.

3. „Jest ciężko”

Piotr Ćwielong twierdzi, że niedzielne, słoneczne popołudnie jest fatalną porą do rozgrywania meczów ligowych. Miejmy nadzieję, że pozostałe spotkania Śląska w Lidze Europejskiej nie będą rozgrywane w takich arcytrudnych warunkach.

2. Radosław Kałużny i „Klacze”

Porażka 0:6 nigdy nie cieszy. W 2008 roku Jagiellonia „dostała klacze” od Lecha Poznań. No cóż „6 sztuk” i „znowu powiedzą, że obrona była najgorsza”.

Pan Radek kulturalnie przeprosił za bluzgi, które były wynikiem zdenerwowania na postawę arbitrów. Radosławowie to jak widać gentelmani! ;-)

1. Grzegorz Skwara

Absolutne TOP1, klasa światowa, najwyższe noty od sędziów. Poziom frustracji u zawodnika Rakowa Częstochowa osiągnął maksimum. Trudno się dziwić, gdy przy stanie 2:1 w 82. minucie, po końcowym gwizdku widnieje wyniki 2:3. Bój o awans do II ligi przegrany, sława jednak zdobyta.

 • Yoko

  Zgadzam się z miejscem pierwszym, ale przesunęłabym Majdana na podium, dałabym mu drugie lub trzecie miejsce, wówczas za Kałużnym :D Się pośmiałam z rana :D

 • Paweł

  Brakuje Tomasza Wróbla i jego legendarny „Gang Bang”

 • Ola

  Skwara rulez :D

 • Hubercik

  Jak dla mnie Majdan i Wasyl na podium też powinni być. W sumie fajnie też się wypowiadał Piotr Świerczewski jak nie uznali mu bramki przeciwko Wiśle w meczu Korona Wisła lub Wisła Korona.

 • Queiroz

  dla mnie Majdan to od lat numer 1, brakowalo mi tutaj tego

  http://www.youtube.com/watch?v=XqIfUkzbw1E nie wywiad, ale perełka:)

  i tego:

  http://www.youtube.com/watch?v=NcgPtrly17k

 • sayper

  Tomasz Wróbel – Proszę powiedzieć, że ja się czuję, jak dziwka wydymana po jakimś gang bangu. To są moje słowa.

  Tak btw :P

  • Masze

   @sayper
   Mały offtopic: grałem dzisiaj z Tobą w haxballa? :D

   • sayper

    Nie, nie grywam.

 • Lach

  Wywiadu Skwary mógłbym słuchać w nieskończoność xD

  „Zgadza się no. Jesteśmy dziadami no…”. Leżę jak tego słucham :D

Przewiń na górę strony