Nie przegap
Strona główna / Manchester United / Nieoficjalne zdjęcie koszulki na sezon 2011/12

Nieoficjalne zdjęcie koszulki na sezon 2011/12

Nieoficjalne zdjęcie koszulki na sezon 2011/12
Do internetu wyciekły zdjęcia kilku przygotowanych przez firmę Nike koszulek na nadchodzący sezon. Wśród szczęśliwych kibiców, którzy już teraz mogą zobaczyć, co projektanci amerykańskiego producenta przygotowali na następny rok piłkarskich zmagań, są także fani Manchesteru.

Nieoficjalne zdjęcie koszulki na następny sezon
Na razie w sieci dostępne jest jedynie jedno zdjęcie, na którym – w nie najwyższej jakości – widać koszulkę w wersji z długimi rękawami. Oprócz tradycyjnego czerwonego koloru stroju, nie dziwi również logo sponsora, którym – bez zmian – pozostaje AON, oraz herb Replika koszulki z okazji stulecia United(wydaje się, że po raz kolejny znajduje się w dodatkowej obwódce). Jedynym elementem przełamującym totalną monotonnie jest biało-czarno-biały kołnierzyk, który najprawdopodobniej nawiązywać ma do strojów z drugiej połowy lat siedemdziesiątych.

Mi osobiście koszulka bardziej kojarzy się jednak z kurtkami „baseballówkami”. Jest to spowodowane zarówno samym kształtem kołnierzyka, jak i jego charakterystycznymi trzema grubszymi pasami. To z kolei przywołuje mi na myśl specjalne kurtki, w których piłkarze Kurtka 'beseballówka' Manchesteru City wychodzą w wyjątkowych momentach tego sezonu np. przed meczem z United. Być może jest to jednak zbyt dalece idące skojarzenie i projektanci Nike’a nie wzorowali się na naszych lokalnych rywalach i ich kurtkach mających na celu upamiętnienie Joe Mercera, z którym City wygrało ligę w 1968. Może chodzi po prostu o to, aby wykorzystując skojarzenie z tradycyjnym odzieniem amerykańskich nastolatków, zarobić dodatkowe „parę” dolarów.

Moim zdaniem koszulka jest jak najbardziej w porządku. Nie uważam, że ma ona szanse skraść serca większości kibiców, ale zapewne znajdą się zarówno tacy, którym bardzo przypadnie do gustu, jak i ci, którym się ona po prostu nie spodoba.

Ciekawe ilu zwolenników, a ilu przeciwników nowy strój znajdzie sobie wśród czytelników Redloga. Napiszcie w komentarzach, do której grupy należycie i czy bardziej podoba Wam się ten czy „stary” trykot.


Zaprezentowane w tym wpisie zdjęcie stroju United ujrzało światło dzienne mniej więcej w tym samym okresie co koszulki Arsenalu i Barcelony. Było to niedługo po podpisaniu przez hiszpański klub umowy z nowym sponsorem i zmiana ta nie została wtedy jeszcze uwzględniona (stąd jedynie logo UNICEF). Natomiast Kanonierzy w przyszłym sezonie obchodzić będą 125. rocznicę założenia klubu i dlatego herb nawiązywać będzie do pierwotnego herbu Woolwich Arsenal.
W pojedynku na koszulki - górą niezmiennie Arsenal

Aktualizacja

Dziś natrafiłem na kolejne zdjęcie koszulki, w której – wydaje się to być coraz bardziej prawdopodobne – w przyszłym sezonie grać będą piłkarze United. Nowa fotografia przedstawia dokładnie taki sam strój jaki prezentowaliśmy Wam nieco ponad tydzień temu, jednak jej jakość jest nieporównywalnie lepsza.

Nowe zdjęcie utwierdza mnie w przekonaniu, że ten trykot wyglądałby lepiej, gdyby motyw z kołnierzyka powtórzono na zakończenie rękawów lub/oraz na spodzie. Może część osób uznałoby te dodatki za absurdalne bądź nieestetyczne, ale dzięki nim ta koszulka nabrałaby charakteru i nie była tak… nudna. W żadnym wypadku nie uznam tego wzoru za brzydki, a chociaż pewien potencjał został niewykorzystany, to w przyszłym sezonie Czerwone Diabły powinny prezentować się nie gorzej jak w obecnym.

Ta sama koszulka - nowa jaskość!

Przewiń na górę strony