Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Zaha w planach Moyesa
Zaha w planach Moyesa

Zaha w planach Moyesa

Boss Manchesteru United przyznał, że poważnie myśli o angielskim skrzydłowym w kontekście występu w pierwszym składzie podczas jutrzejszego meczu pucharowego przeciwko Norwich.

Zaha, który jest ostatnim transferem przeprowadzonym przez Sir Alexa Fergusona nie miał jeszcze szansy na debiut w Premier League. Co więcej Wilf nie zagrał jeszcze w żadnym meczu pierwszej drużyny od sierpnia.

Manager pamięta jednak o nim cały czas, włączył go nawet do składu na mecz z Southampton, jednak Zaha przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. W związku z małą ilością występów zaczęły się prasowe spekulacje o tym, że Anglik może już w styczniu udać się na wypożyczenie. Jednak mimo to skrzydłowy liczy, że dostanie swoją szansę na zabłyśnięcie w czerwonej koszulce.

Nie wydaje mi się, abyśmy mieli tak dużo okazji na wystawienie Wilfa w składzie jak byśmy chcieli. Woleliśmy nie rzucać go na głęboką wodę zbyt szybko. Chcemy być pewni, że nadszedł już odpowiedni czas.

Jakiekolwiek działania w kierunku wypożyczenia rozważę dopiero w styczniu ponieważ chcę zobaczyć jak będzie się spisywał przez te sześć miesięcy wspólnej pracy. Powiedziałem mu, że dostanie swoją szansę ale konkurencja na jego pozycji jest bardzo silna. Mamy Naniego, Valencię, Adnana, Younga, nawet Shinji może tam grać, tak więc ma z kim rywalizować.

W żadnym wypadku nie chodzi o to,  że Wilf robi coś źle. Po prostu chodzi o konkurencje w składzie. Chcemy być pewni, że będzie miał wystarczająco dużo minut spędzonych na boisku, niestety póki co nam się to nie udaje i jeżeli sytuacja utrzyma się do stycznia zastanowimy się nad wypożyczeniem. Ale chciałbym podkreślić, że cały czas o nim myślę bardzo poważnie w kontekście występów w naszej drużynie. – zakończył Moyes

 

 

Przewiń na górę strony