Nie przegap
Strona główna / FA Cup / Najniższe i trochę wyższe standardy…

Najniższe i trochę wyższe standardy…

Najniższe i trochę wyższe standardy...
Jak zapewne większość z Was wie, w ten weekend będziemy się mierzyć w drodze na Wemberley z zespołem Crawley. O samym zespole nie ma co pisać – V liga angielska. Samo miasto też nie jest czymś, czemu warto poświęcać czas – stutysięczna mieścina 50km od Londynu i ok. 30km od Brighton and Hove. Czemu więc to piszę…? Bo oprócz drużyny, na Old Trafford przyjadą też kibice Crawley. Kibice, dla których będzie to prawdopodobnie największe święto od dekad.

Kibice tego zespołu są tak mocno podekscytowani możliwością zmierzenia się w United, że nagrali piosenkę na cześć tego wydarzenia. Cover słynnego utworu The Specials „A message to you Rudy”, nagrany w jakimś miejscowym pubie, z marnym oświetleniem, dwiema półnagimi paniami i zespołem, ma za zadanie przesłać wiadomość Fergiemu, Rooneyowi i… a zresztą, zobaczcie sami:

Fajny pomysł, nie? Z jajem, z zacięciem… Zauważyliście coś niesamowitego? Czy coś przykuło Waszą uwagę? Nie? Obejrzyjcie jeszcze raz…

Tak, człowiek w szarej koszuli i czapce po prawej stronie ekranu. Wyraźnie widać, że przez cały niemal „teledysk” chłopak wymachuje rękami naśladując samolot i jego upadek. Później pokazuje 5 i 5+3 (=8). ’58 czyli rok katastrofy monachijskiej. Żenada, prawda? Szkoda, że zepsuł tak fajną inicjatywę kibiców tego malutkiego klubu, który cudem dotarł tak daleko w FA Cup i być może rozegra największy mecz w historii w ten weekend.

Ale jest też pozytywna informacja. Otóż ten chłoptaś został aresztowany po wypuszczeniu tego wideo. Dostał też dożywotni zakaz stadionowy. Oto, jak się traktuje historię, kibicowanie i tragedie w Anglii… Wypada tylko żałować, że w Polsce wciąż można lać się po ryjach, ale co gorsza, wyzywać, obrażać, opluwać kobiety, śpiewać rasistowskie piosenki i wywieszać takie flagi i transparenty. Czasem żałuję, że wciąż musimy czekać na polską Thatcher…

Druga wersja, już nie rażąca w oczy, piosenki Crawley. Mam nadzieję, że stoczą prawdziwy bój na Old Trafford i będą ten mecz pamiętać do końca życia. Ten jeden kibic na pewno.

Przewiń na górę strony