Nie przegap
Strona główna / Manchester United / New Manchester United Home Jersey

New Manchester United Home Jersey

New Manchester United Home Jersey
Dzisiaj swoją premierę miały nowe stroje Manchesteru na sezon 2010/11. Przedstawione zostały na razie jedynie pierwsze komplety, na zestawy wyjazdowe będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Zdjęcia nowych koszulek przeciekały do internetu już od dłuższego czasu i potęgowały moje nerwowe wyczekiwanie na ich oficjalną prezentację. Jako, iż nie jestem wielkim fanem kołnierzyków miałem swoje obawy, wszystkie jednak zostały dziś rozwiane. Wprawdzie wciąż nie wiadomo w 100% w jakim odcieniu czerwieni nasze diabły będą walczyć o kolejne trofea (nawet zdjęcia na oficjalne stronie klubowej nie są jednoznaczne), ale już wiem, że jestem z nowych trykotów zadowolony.

Nowe koszulki

Do produkcji pojedynczej sztuki wykorzystywanych jest osiem przetworzonych, plastikowych butelek, a wszystko to z myślą o chronieniu środowiska i najwyższą jakość. Firma Nike zapewnia, że nowy model koszulek jest jeszcze lżejszy, jeszcze wygodniejszy i jeszcze lepiej odprowadza pot od poprzedniego. Nowoczesność połączono jednak z historią klubu i powrócono do nieodzownego atrybutu, jakim, w latach 70tych, był biały kołnierzyk. Całość utrzymana została w stylu retro i koszulka powinna spodobać się wszystkim bardziej od efekciarstwa, cenionym sobie prostotę.

Przygotowane z myślą o sezonie 2010/11

Na oficjalnej stronie Manchesteru przeczytamy, że: „Czerwony, biały i czarny są w DNA Manchesteru United i Nike uchwycił ducha drużyny w strojach na nadchodzący sezon”. Całkowicie zgadzam się z tą opinią, szczególnie, że ozdobne paski z ukośnymi kreskami kojarzą mi się właśnie z podwójną nicią kwasu dezoksyrybonukleinowego.

Kolejną rzucającą się w oczy zmianą jest zamieszczenie logo nowego sponsora: AON. Moim zdaniem nie jest ono przytłaczające, chociaż mogłoby być odrobinę mniejsze. Wolę je jednak od znaku AIG, który, jak na mój gust, był mało wyrazisty i nie prezentował się najlepiej na strojach czerwonych diabłów.

Przygotowane z myślą o sezonie 2010/11

Spodenki podobnie jak koszulka, wykonane zostały bardzo prosto, żeby nie powiedzieć wręcz oszczędnie. Jednak zastosowany tu również dekoracyjny pasek nadaje im unikalnego wyglądu.

Przygotowane z myślą o sezonie 2010/11

Cały czas zastanawia mnie jak na boisku prezentować się będą skarpetogetry. Czy, tak jak sugerują to zdjęcia, będą one zmieniały kolor od połowy łydki (co może dawać dość komiczny efekt), czy jednak na skutek „zaciągnięcia” ich na nogi – będą z zdecydowanej większości czarne? Na to pytanie odpowiedź poznamy już jutro podczas sparingu United z Celtikiem na tourne po Stanach i Kanadzie (chyba, że ktoś widział zwycięstwo drużyny rezerw, która jako pierwsza miała okazję przetestować nowe stroje w warunkach bojowych).

A jak Wam podoba się kolekcja na sezon 2010/11, i czy w ogóle kogoś to poza mną obchodzi, w czym będą biegać piłkarze przez najbliższe dwanaście miesięcy?

Belive!

Przewiń na górę strony