Nie przegap
Strona główna / Manchester United / Koniec współpracy z Serbami?

Koniec współpracy z Serbami?

Koniec współpracy z Serbami?
Tematem mojego dzisiejszego artykułu będzie sprawa Serbów. Mieliśmy mieć ich całą kolonię, a w ostatnim czasie sprzedany został Zoran Tošić. Jeszcze wcześniej zarząd United zrezygnował z transferu Adema Ljajićia. Mieliśmy rozwijać serbskie talenty i ściągać kolejnych piłkarzy z Bałkanów do naszej drużyny, a zbliżamy się ku temu by żaden Serb nie reprezentował barw ekipy z Old Trafford. Dlaczego? Ponieważ w ostatnich dniach często mówi się o transferze ostatniego z grającego w barwach United Serba, czyli Nemanji Vidicia. Zawodnicy tej narodowości według mojego uznania powinni zasilać skład United, lecz inną wizje ma włodarze MU, którzy w ostatnim czasie zmienili kierunek działań z Serbii na Francję.

Skąd te wnioski? W ostatnim czasie United pozyskał dwa francuskie talenty: Paula Pogbę i Gabriela Obertana. Coraz częściej mówi się o sprzedaży Nemanji Vidicia do Realu Madryt, a także o tym, iż w rozliczenie tego transferu miałby być włączony Karim Benzema, który jest zapewne wielkim talentem. Klub z Madrytu wydaje się nie być miejscem, gdzie mógłby rozwinąć swoje skrzydła. Kilka tygodni temu wspominało się także o transferze Yoana Gourcuffa. Przydałby się United ze względu na to, że jest środkowym pomocnikiem o wielkim talencie, dzięki któremu mógłby załatać dziurę w tej części pomocy. Powstanie ona po odejściu Paula Scholesa, co jest nieuniknione ze względu na wiek tego wspaniałego angielskiego piłkarza.

Jak mogłaby wyglądać zmiana z polityki pro-serbskiej na pro-francuską? Można by było wymienić Nemanję Vidicia na Karima Benzemę i dodatkowe 10 milionów. Za 10 milionów uzyskanych z transferu Tošicia i kolejne 10 za Vidicia można byłoby zakupić Yoanna Gourcuffa. W ten oto sposób United załatałoby dziurę w pomocy, a także w ataku, ponieważ osamotniony Rooney nie jest szczytem marzeń. Gdy tego zawodnika dopadnie kontuzja, United nie jest praktycznie w stanie wygrywać z największymi. Przykładem tego może być chociażby mecz z londyńską Chelsea.

Po sprzedaży Vidicia mogłaby powstać luka w obronie United. Ewentualny ratunek to Simon Kjær czy Giorgio Chiellini, o których mówi się w ostatnich tygodniach. Są to zapewne znakomici piłkarze – spokojnie daliby rade załatać dziurę po utracie Serba. Nie zapominajmy, iż mamy także młodego perspektywicznego Chrisa Smallinga, a w czasie jego ogrywania się, na środku defensywy może z powodzeniem grać Jonny Evans.

Więc tak czy inaczej zmiany te powinny wyjść naszej ukochanej drużynie na dobre. W końcu Francja jest narodem wielu wielkich piłkarzy zapewne większych od zawodników z Serbii. Przedstawię wam trochę bliżej sylwetki Karima i Yoanna, ponieważ to oni powinni przynieść w przyszłości United wielkie sukcesy, jeżeli moją wizja się sprawdzi…

Karim Benzema

Karim Benzema
Piłkarz Realu Madryt, wychowanek Olimpique Lyon, w którym zadebiutował w 2005 roku. Jego styl gry charakteryzuje obunożność, dobra technika, dynamika i siła, dzięki czemu z powodzeniem potrafi walczyć w otoczeniu wielu obrońców. Często schodzi z boków boiska do środka, by potem oddać mocny strzał. Sam określił się jako „snajper w każdym calu”. Był przez ostatnie lata bacznie obserwowany przez sir Alexa lecz nie udało mu się ściągnąć tego znakomitego snajpera. Szkot przegrał walkę na rzecz jego obecnego klubu, czyli Realu Madryt, który zapłacił za niego 35 milionów euro. Ostatni sezon nie był dla niego udany, jak już wcześniej wspominałem, nie potrafi się wkomponować w styl gry madryckiego Realu. Dyrektor generalny Olympique, Marino Faccioli stwierdził: „Benzema przypomina mi Ronaldo z jego najlepszych lat„. Nie mogę zagwarantować, że Karim sprawdzi się w naszej ukochanej drużynie, ale mogę zaryzykować stwierdzenie, że od Berbatova gorszy być nie może…

Yoann Miguel Gourcuff

Yoann Gourcuff
Piłkarz Girondins Bordeaux, wychowanek FC Lorient. Karierę seniorską rozpoczął w Stade Rennes, w którego barwach zadebiutował 7 lutego 2004 roku w przegranym 0-2 spotkaniu z Auxerre. Jest piłkarzem porównywanym wielokrotnie do jego legendarnego rodaka Zinedine’a Zidane’a. W reprezentacji Francji jest wystawiany jako rozgrywający, a piłkarza na tę pozycję właśnie poszukujemy. W międzyczasie występował w AC Milanie, lecz nie spełniał oczekiwań tego klubu, natomiast w Bordeaux rozwinął swoje skrzydła i pokazał, iż jest świetnym sportowcem. Takiego zawodnika właśnie potrzebuje United. Jeżeli znalazłby wspólny język z Karimem Benzemą, mogli by stać się oni zabójczym duetem drużyny z Old Trafford.


Czy ta dwójka byłaby w stanie odmienić losy Manchesteru United, który w zeszłym sezonie zdobył zaledwie Puchar Ligi? Tego nie jesteśmy w stanie ocenić, ale bardzo prawdopodobne byłoby to iż ci piłkarze stanowiliby o potędze United. Czy będą? Dowiemy się tego w najbliższych latach, jeżeli w tym okienku transferowym uda się pozyskać tą dwójkę…

Autor: Przemek Gwarda

Przewiń na górę strony