Nie przegap
Strona główna / Miniblog / Michael Owen w Manchesterze United?

Michael Owen w Manchesterze United?

Michael Owen w Manchesterze United!?
Piekło zamarzło! Wychowanek Liverpoolu podobno przeszedł testy medyczne i wszystko wygląda na to, że Michael Owen dołączy do Manchesteru United. Chyba żaden kibic nie spodziewał się takiego ruchu sir Alexa Fergusona. Czy jest to jednak dobre i logiczne posunięcie?

Michael Owen w Manchesterze United – komentarz!

Chyba wszyscy wiedzą, że przez ostatnie lata Anglik był nękany przez ciągle powracające kontuzje… w sumie to można by go nawet porównywać z Louisem Sahą. Po sprzedaży Ronaldo sir Alex Ferguson ma do dyspozycji miliony funtów więc jaką rolę upatruje w wychowanku Liverpoolu nasz boss?

Dla sir Alexa Fergusona będzie to spełnienie ambitnych planów z przeszłości. Szkot przyznał, że chciał, aby Owen dołączył do Manchesteru United. Zarząd jednak nie potrafił spełnić żądań ojca Michaela z tego powodu młody piłkarz przeszedł do Liverpoolu.

Gdy zaczniemy się głębiej nad tym zastanawiać to możemy dojść do wniosku, że Szkot rzeczywiście chce zrobić roszady w składzie. Michael zdaje się być doskonałym buforem. Może przejść na Old Trafford za darmo, nie będzie stroić fochów, że nie gra w pierwszym składzie, i co najważniejsze blokować miejsca naszym utalentowanym młodzikom – Machedzie oraz Welbeckowi.

Oczywiście jest to dosyć ryzykowne posunięcie, gdyż może on przyłączyć się do naszego iście diabelskiego Owena (Hargreavesa) w szpitalnych rozgrywkach FIFY czy najnowszego PESa (może dzięki temu rehabilitacja przebiegałaby szybciej ;-)). Jednak z drugiej strony może okazać się czarnym koniem… pamiętacie chyba wypożyczenie Henrik Larssona, który miał nieoceniony wkład w zwycięstwa Manchesteru United w 2007 roku.

Michael Owen może być jokerem, który na zawołanie Fergusona wchodziłby do gry. Anglikowi nie można zarzucić braku talentu. Do dziś pamiętam jak szalał na francuskich boiskach podczas Mistrzostw Świata ’98… tak dla przypomnienia polecam jego piękną bramkę strzeloną w meczu przeciwko Argentynie:

Na niekorzyść Michaela przemawia jednak parę faktów. Jednym z nich jest jego przeszłość. Wychowanek Liverpoolu w Manchesterze United i to pod rządami samego sir Aleksa Fergusona!? To naprawdę brzmi niedorzecznie, ale… jeśli ma to pomóc „Czerwonym Diabłom” to czemu nie? Z drugiej strony chciałbym zobaczyć minę kibiców Liverpoolu, którzy musieliby podziwiać chwilę celebracji 19 tytułu Mistrza Anglii przez graczy z Old Trafford, z Owenem w składzie… Byłby to naprawdę piękny widok.

Wracając jednak to poważniejszych rozważań to na dobrą sprawę chyba nic nie przemawia przeciw transferowi Micheala (może oprócz liverpoolowskiej przeszłości). A wy co o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji!

Michael Owen na testach w Carrington

Michael Owen w Carrington
Michael Owen w Carrington

Więcej informacji już wkrótce!

Przewiń na górę strony