Nie przegap
Strona główna / Manchester United / Rossł, rossł i wyrossł z United?

Rossł, rossł i wyrossł z United?

Giuseppe Rossi w Villarreal
Już od pewnego czasu cały świat zachwycał się pewnym młodziakiem – Giuseppe Rossim. Mówiono, że jest to jeden z zawodników, który bardzo pomoże Manchesterowi United w zdobywaniu kolejnych pucharów. Włoch grał świetnie na wypożyczeniach, a kibice nie mogli się doczekać jego gry w United. Minął sezon 06/07 i wszyscy czekali na wiadomość, czy Rossi zostaje w Manchesterze, czy będzie wypożyczony. W pewnym momencie sir Alex Ferguson oznajmił, że zarówno Rossi, jak i Pique będą grali w trykotach Czerwonych Diabłów. Wszyscy odetchnęli z ulgą. Ja bardzo się cieszyłem, bo miałem nadzieję, że gdy chłopak poduczy się trochę od kolegów z drużyny, wystąpi w kilku mniej ważnych meczach, a za 2 sezony będzie jednym z lepszych zawodników w United. Jednak dzisiaj wieczorem wszyscy usłyszeli niemiłą wiadomość – Giuseppe Rossi odchodzi do Villarrealu! Nie mogę ukrywać, że był to dla mnie pewnego rodzaju cios. Myślę, że nie tylko ja to odczułem. Skoro ten czerwony, niestety już żółty, diament od nas odszedł to myślę, że warto podsumować jego karierę.

Rossi urodził się w Stanach. Wychowywał się w Clifton w New Jersey. Jego rodzice byli Włochami. Gdy były Diabeł miał 17 lat, zaproponowano mu miejsce w młodzieżowej drużynie Parmy. Wtedy chłopak przeniósł się z rodzicami do Włoch. Jednak w 2004 r. Rossi przeszedł do Manchesteru United. Czerwone Diabły nic nie zapłaciły za transfer Włocha, ponieważ nie miał podpisanego profesjonalnego kontraktu w Parmie.

Wiele się mówiło o potencjalnym odejściu Rossiego. Jego agent – Andrea Pastorello – oświadczył, że Giuseppe jest wielkim fanem AC Milanu. Potwierdził również, że takie kluby jak: Milan, Inter, Juventus i Roma są zainteresowane jego klientem. W przeszłości, sam Rossi oświadczył, że marzy o założeniu koszulki Rossonerich.

W końcu okazało się, że Włoch zostanie jednak w United. Jego agent skomentował tak całe zajście:

Giuseppe jest niezwykle utalentowanym zawodnikiem. Przyjechał do Włoch, by zdobyć doświadczenie i pomógł Parmie w osiągnięciu dobrych wyników. Jednak w lipcu powróci do Manchesteru, ponieważ nie jest na sprzedaż. Rozmawiałem z sir Alexem Fergusonem, który oświadczył, że w niego wierzy. Prawdopodobnie Rossi zostanie wypożyczony w przyszłym sezonie, ale nie sprzedany. Musi się jeszcze trochę nauczyć jeżeli chce grać w ataku United, ponieważ tam występują nieprzeciętne talenty.

Sam Rossi wierzył, że dla niego samego będzie lepiej zostać w obecnej drużynie mistrzów Premiership, niż przejść do Serie A. W ostatnim wywiadzie dla oficjalnej strony Manchesteru Untied powiedział:

Chcę wrócić do United nie jako chłopak z rezerw, który przebija się do pierwszego składu. Chcę wrócić jako piłkarz wyjściowej 11. Właśnie tam chcę grać.

6 lipca 2007 r. działacze Parmy oświadczyli, że Manchester United jest skłonny sprzedać Rossiego i złożyli już za niego odpowiednią ofertę. Jednak to nie Parmie udało się wygrać wyścig o młodego Włocha. Giuseppe jest już prawie zawodnikiem Villarrealu. Prawie, bo na drodze stoją mu już tylko testy medyczne.

Rossi, jako że urodził i wychowywał się w USA, a jego rodzice byli Włochami, miał możliwość gry zarówno w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, jak i Włoch. W 2006 r. Giuseppe został zaproszony przez Bruce’a Arena na obóz przygotowawczy reprezentacji USA przed Mistrzostwami Świata. Jednak młody piłkarz odmówił, twierdząc, że chce grać dla reprezentacji Włoch. Jednak do tej pory Rossi nie zagrał w żadnej z tych dwóch, starszych reprezentacji. Występował tylko w drużynie do lat 21. Ostatnio mogliśmy go oglądać na Mistrzostwach Europy do lat 21 w Holandii. Chociaż Azzurri pozostają drużyną, która zdobyła najwięcej pucharów, w tego typu mistrzostwach, to w tym roku musieli ustąpić Holandii. Rossi zaprezentował się z dobrej strony, strzelając kilka ładnych bramek i pomagając swojemu zespołowi wygrywać mecze.

Cóż, jak to mówią: Nie można płakać nad rozlanym mlekiem. Stało się i tego faktu raczej nic już nie zmieni. Pozostaje nam już tylko dopingować go i życzyć mu dalszych sukcesów. Rossi wszedł do Żółtej łodzi podwodnej. Mam tylko nadzieję, że jego kariera nie pójdzie na dno

Na koniec krótkie filmiki przypominające to, jak prezentował się Rossi w stroju Czerwonych Diabłów

Port Vale vs Man Utd Res 3:2

Przewiń na górę strony