Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Woods: De Gea może być najlepszy
Woods: De Gea może być najlepszy

Woods: De Gea może być najlepszy

Trener bramkarzy Manchesteru United Chris Woods uważa, że David De Gea ma wszystko czego potrzeba, aby zostać najlepszym golkiperem na świecie.

22 letni Hiszpan zbiera bardzo pochlebne opinie na temat swoich występów w obecnym sezonie. Wśród wielu ekspertów rośnie przekonanie, że David może spełnić swoje marzenie o byciu najlepszym bramkarzem globu. Woods, który pracuje z De Geą od początku lipca twierdzi, że cel Hiszpana jest możliwy do zrealizowania – jednak trzeba dalej ciężko pracować.

David ma wszystko czego potrzeba, aby być najlepszym. Musi jednak dalej utrzymywać swoją dyspozycję. Chodzi o osiągnięcie stabilności, którą w tej chwili ma ale lepiej o tym nie mówić i nie kusić losu.

Podobnie jak De Gea, Chris Woods jest pełen uznania dla wszystkich klubowych bramkarzy. Trener jest zadowolony z postawy grupy podczas wspólnych treningów w Aon Training Complex, gdzie konkurencja jest jak zawsze bardzo mocna.

 Ich umiejętności to absolutnie pierwsza klasa. Z mojego punktu widzenia każdy z nich podjął rękawice, trenuje bardzo ciężko i nie sądzę, aby któryś z nich na to narzekał. Mamy normalne relacje na linii trener- zawodnik.

Praca z bramkarzami różni się od tej z zawodnikami z pola. Masz do dyspozycji wąską grupę zawodników z którymi cały czas przebywasz i musisz wierzyć w każdego z nich.

To jest najtrudniejsza pozycja ponieważ mamy tylko jedno miejsce na boisku. Jednak mamy grupę, która motywuje siebie nawzajem, aby każdy grał najlepiej jak potrafi.

Ze swojego doświadczania wiem, że bramkarze wspierają się, są zjednoczeni. Mamy tutaj zdrową konkurencję pomiędzy zawodnikami o wysokich standardach i to jest właśnie coś czego oczekiwałem.

Przewiń na górę strony