Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Round pod wrażeniem Januzaja i Zahy
Round pod wrażeniem Januzaja i Zahy

Round pod wrażeniem Januzaja i Zahy

Asystent Davida Moyesa twierdzi, że Adnan Januzaj może bez przeszkód występować na 4 ofensywnych pozycjach na boisku. Round był również zachwycony tym, w jaki sposób młody piłkarz zaadaptował się do nowej roli podczas meczu z Norwich.

Jak do tej pory Adnan najczęściej występował na lewym skrzydle, jednak udowodnił, że na pozycji typowej 10 także czuje się bardzo dobrze i  ma duży wpływ na grę całego zespołu.

Sztab szkoleniowy cały czas próbuje znaleźć Januzajowi optymalne dla niego miejsce na boisku, ale sam Steve Round przyznaje, że nie ma pośpiechu.

Adnan rośnie w siłę. Widzimy go grającego na obu flankach albo jako numer 10 – wszędzie sobie radzi. Jednak jak zapytacie trenera rezerw, dla którego Januzaj grał w zeszłym sezonie odpowie wam, że według niego najlepszym miejscem dla Adnana jest środek ataku – tam grał w ubiegłym roku. Tak więc może grać na każdej z 4 pozycji w ataku.

Tak młodemu zawodnikowi jak on staramy się dać jak najwięcej czasu na boisku, aby mógł nabrać odpowiedniego doświadczenia i rozwijać się na wielu różnych pozycjach. Dzięki temu zdobywa on nowe pomysły na swoją grę.

We wtorkowy wieczór swój drugi mecz dla Czerwonych Diabłów odnotował Wilfried Zaha. Round był zadowolony z tego jak młody pomocnik poradził sobie w meczu na Old Trafford.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że Wilf rozpoczął mecz w pierwszym składzie i grał naprawdę dobrze. Był trochę zmęczony na końcu dlatego postanowiliśmy go zmienić. Pokazał wszystkim cząstkę tego na co go stać i zebrał świetne doświadczenie jakim jest zwycięstwo na naszym stadionie.

Przewiń na górę strony