Strona główna / Aktualności / Rooney: Musimy się poprawić
Rooney: Musimy się poprawić

Wayne Rooney stwierdził, że cały zespól musi się poprawić po frustrującej porażce w niedzielnych derbach. Czerwone Diabły dały się zdominować i poniosły dotkliwą porażkę w derbach Manchesteru.

Nie jest miło przegrać meczu z City 1-4. Wszystkie porażki są złe więc jesteśmy naprawdę rozczarowani. Sposób w jaki straciliśmy te gole nie jest dobry. Wiemy, że musimy nad tym popracować i przestać tracić takie niechlujne bramki ale i wykorzystywać momenty naszej dobrej gry, która dzisiaj jednak nadeszła zbyt późno.

Ten gol na początku drugiej części był ciosem, ale cały czas myśleliśmy, że możemy wrócić do gry. Wielokrotnie było tak, że potrafiliśmy się odrodzić, kiedy przegrywaliśmy 2 bramkami po pierwszej połowie ale te 2 szybkie strzały zabiły mecz.

Wiedzieliśmy, że jest 0-4 i prawdopodobnie nie uda nam się już wrócić do gry ale musieliśmy dalej walczyć i wywierać presję, żeby pokazać naszym fanom, że mamy swoją dumę jako piłkarze i że nie jest miło przegrywać.

Wydaje mi się, że przez ostatnie 20 minut graliśmy naprawdę nieźle, może gdyby udało nam się to wcześniej można byłoby coś jeszcze zmienić ale było za późno.

Sam gol Rooney’a może być powodem jego osobistej satysfakcji ale Anglik jest bardziej zmartwiony rezultatem jaki dziś uzyskał zespół. Na szczęście jest szansa, aby szybko się odbudować ponieważ już w środę Czerwone Diabły czeka kolejny mecz.

To miło zdobyć gola ale on nic nie znaczy. Zdobycie punktów było dzisiaj najważniejszą sprawą, a wyjeżdżamy z niczym. Jednakże mamy wielki mecz już w środę przeciwko Liverpoolowi więc to będzie wielka okazja na to, aby się odbudować.

Wszyscy dorastaliśmy w Manchesterze, Liverpoolu czy też innym mieście gdziekolwiek na świecie i nigdzie nie jest miło przegrać meczu derbowego. Przeżywałem to zarówno jako kibic jak i piłkarz. Ale na szczęście następne spotkanie jest już niedługo i teraz na nie czekamy, mam nadzieję, że uda nam się zwyciężyć i wymazać dzisiejszą porażkę z pamięci. – powiedział Wayne w wywiadzie dla ManUtd.com