Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Ferdinand: Zapomnijmy o Realu
Ferdinand: Zapomnijmy o Realu

Ferdinand: Zapomnijmy o Realu

Manchester United swoją przygodę w ostatniej edycji Ligi Mistrzów skończył po dramatycznym meczu z Realem Madryt. Pomimo tego, że w meczu nie brakowało kontrowersji, które dalej dzielą kibiców przeciwnych drużyn, Rio Ferdinand zapowiada, że sami piłkarze już zapomnieli o tym meczu i wyczekują na start nowej edycji.

Nie wydaje mi się żebyśmy potrzebowali dodatkowej motywacji. Wszyscy byliśmy bardzo rozczarowani po zeszłorocznym meczu i okolicznościami w jakich odpadliśmy. Ale już o tym nie rozmyślamy. Teraz wszytko zaczyna się od początku. Nowa grupa, nowy sezon, nowe mecze. Tamten sezon już wymazaliśmy z pamięci i nie jest czymś, czego będziemy używać jako motywacji – powiedział Rio

Jeżeli nie wygrałeś tych rozgrywek, to masz coś jeszcze do zrobienia. To proste. Jeżeli nigdy ci się to nie udało masz do czego dążyć w następnych latach. W zeszłym sezonie w rozgrywkach przeważali Niemcy, wcześniej Hiszpanie, mam nadzieję, że teraz to my wytyczymy nowy trend na zespoły angielskie.

Prawdopodobnie jesteś trochę bardziej skoncentrowany, gdy wylosujesz trudną grupę. Na przykład nie dostaniesz szansy, aby dać odpocząć swoim zawodnikom. Turniej jest bardzo konkurencyjny, wszyscy zawodnicy są dobrzy i chcą wyjść z grupy. Każdego roku chcesz się zakwalifikować do fazy pucharowej.

Ferdinand, który towarzyszył swojemu trenerowi na konferencji został pochwalony za swoją formę w tym sezonie. Rio zawdzięcza ją intensywnemu sezonowi przygotowawczemu.

Czuję się dobrze. w tym sezonie przygotowawczym pracowaliśmy bardzo ciężko. I dzięki temu mamy solidną podstawę do bezproblemowego przejścia okresu świąteczno- noworocznego.  Przyszedł do nas nowy sztab i wszyscy ciężko z nami pracowali. Czuję się dobrze fizycznie i jedyne czego potrzebuję to zachować ciągłość w moich występach, upewniając się, że wszystko jest w porządku.- zakończył Rio.

Przewiń na górę strony