Nie przegap
Strona główna / Aktualności / De Gea : Uczę się cały czas
De Gea : Uczę się cały czas

De Gea : Uczę się cały czas

David De Gea z pewnością bardzo dobrze zapamięta ubiegły sezon, w którym to wygrał pierwszy raz rozgrywki Premier League, został wybrany do jedenastki ligi i wygrał Mistrzostwa Europy z hiszpańską młodzieżówką. 22-latek pomimo tego, że w Manchesterze jest zaledwie dwa lata, przebył już długą drogę zaliczając kilka upadków po drodze. Hiszpan ustabilizował swoją formę i zyskał miano bezdyskusyjnego numeru 1 w bramce. Sam De Gea mówi, że życie w zespole mistrzów Anglii pozwala mu poprawiać się każdego dnia.

Cały czas uczę się tutaj nowych rzeczy. To ciągły proces, szczególnie dla ludzi, którzy przyjeżdżają tu z innego kraju. Jednak to wszystko jest wspaniałym doświadczeniem. Po pierwsze wszystko jest nowe; futbol, kultura, sposób w jaki tu się żyje…Jednak przede wszystkim trzeba nauczyć się jak funkcjonuje klub oraz poznać swoich kolegów z drużyny. To wszystko to dla mnie wielka lekcja. Wsparcie jakie otrzymałem od każdego z klubu było czymś fantastycznym.

Bardzo ważne jest, aby cały czas wierzyć w siebie i jest to ułatwione gdy wszyscy w zespole okazują zaufanie i ci kibicują. W Manchesterze musisz być w 100% skupiony podczas całego meczu. Może być tak, że przez 70- 80 minut nie masz ani jednej interwencji i nagle przychodzi pojedyncza sytuacja i musisz wybronić ważną piłkę. Musisz być gotowy cały czas. Trzeba być skoncentrowanym tylko na grze przez 90 minut i nie myśleć w tym czasie o niczym innym.

De Gea chwali również swoich kolegów za sposób w jaki go przyjęli i że dzięki nim już od pierwszego dnia w zespole mógł poczuć się jak w domu.

Mamy świetną szatnię i wspaniale jest być jej częścią. Wszyscy w składzie są bardzo pomocni i dzięki nim proces zaaklimatyzowania się w zespole przebiega dużo łatwiej dzięki gorącej atmosferze jaka tu panuje. Każdy przywita cię z otwartymi ramionami – zakończył Hiszpan w wywiadzie dla ManUtd.com

Przewiń na górę strony