Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Carrick odpowiada na pytania kibiców
Carrick odpowiada na pytania kibiców

Carrick odpowiada na pytania kibiców

Poprzedni sezon należał niewątpliwie do najlepszych w karierze Michaela Carricka. Anglik był absolutnie kluczową postacią Manchester United i miał znaczący wkład w końcowy sukces ekipy dowodzonej przez Sir Alexa Fergusona. Co miał do powiedzenia sam zawodnik na temat szkockiego managera? Co sądzi o nowym środkowym pomocniku United? Komu kibicuje w Formule1? Na te i inne pytania kibiców odpowiadał dzisiaj Carrick dla oficjalnego klubowego konta na twitterze.

– Czy jesteś podekscytowany możliwością gry w pomocy wraz z Marouanem Fellainim?

MC: Zdecydowanie. Zawsze dobrze jest kiedy do składu dochodzą nowe twarze i mamy możliwość uczenia się od siebie wzajemnie. Nie ma tu znaczenia na jakich pozycjach występujemy.

– Jakie było najbardziej inspirujące przemówienie, które wygłosił Sir Alex osobiście do ciebie bądź też do całego zespołu?

MC: Na początku każdego sezonu Boss wygłaszał świetne przemówienia – tak więc trudno wybrać tylko jedno. W każdym z nich było zawarte coś szczególnego. Zawsze mówił coś inspirującego – jednak to przedmeczowe przemówienie w Moskwie w 2008r. było czymś szczególnym.

– Jaką płytę ostatnio kupiłeś?

MC: Nie kupuję płyt. Głównie korzystam z playlisty na Spotify. Słucham różnych rzeczy – można powiedzieć, że wszystkiego po trochu.

– Z jakiego momentu w swoim piłkarskim oraz prywatnym życiu jesteś najbardziej dumny?

MC: Wygranie mojego pierwszego ligowego trofeum oraz zwycięstwo z Lidze Mistrzów było czymś wspaniałym, tak samo jak mój debiut w kadrze Anglii. A jeżeli chodzi o moje prywatne życie to na pewno posiadanie dwójki dzieci jest czymś wyjątkowym.

– Gdybyś mógł zabrać ze sobą 3 rzeczy na bezludną wyspę co to by było i dlaczego?

MC:Poduszka, worek słodyczy i zdjęcie mojej rodziny. Oczywiście gdybym mógł ich zabrać ze sobą zrobiłbym to, jednak w przeciwnym razie wziąłbym ich fotografię.

– Kto jest twoim ulubionym kierowcą w F1?

MC: Kilka razy spotkałem osobiście Marka Webbera i naprawdę fajny z niego facet. Podoba mi się również sposób jazdy Alonso i Raikkonena.

– Jeżeli miałbyś do wyboru jeden mecz w Manchesterze United, który mógłbyś rozegrać jeszcze raz jaki byś wybrał?

MC: Finał Champions League w Moskwie. Wszytko wtedy było wspaniałe – pogoda, czas rozpoczęcia gry, no i to uczucie na końcu… prawie płakałem!

– Kto był najciężej pracującym piłkarzem, którego spotkałeś w swojej dotychczasowej karierze?

MC: Wszyscy najlepsi gracze pracują bardzo ciężko. Zawsze kiedy na nich spojrzysz ostro trenują… właśnie dlatego są najlepsi.

– Opisz jednym słowem możliwość gry u boku Paula Scholesa przez tyle lat…

MC: Przyjemność. Absolutna przyjemność. (Wiem, że użyłem więcej niż jedno słowo)

– Który z meczów jakie rozegrałeś do tej pory był najbardziej emocjonujący? I jak to robisz, że cały czas jesteś spokojny i opanowany?

MC: Najprostszą odpowiedzią jaka się nasuwa jest mecz w Moskwie ale zeszłoroczny mecz na Old Trafford przeciwko Realowi Madryt był bardzo emocjonujący. Co do drugiego pytania to myślę, że wystarczy odpowiednio skoncentrować się na swojej pracy.

– Czy wierzysz w jakieś przesądy – i jeżeli tak to jakich „tradycji” przestrzegasz przed meczem?

MC: Raczej mam pewne zwyczaje niż przestrzegam przesądów. W tych nawykach chodzi przede wszystkim o to, aby wykonywać te same rzeczy w tym samym czasie.

– Jaka jest twoja ulubiona klubowa przyśpiewka?

MC: Oprócz mojej? haha W takim razie ta, która usłyszałem podczas mojego pierwszego roku tutaj – „Mourinho, are you listening?”

– Na którym angielskim stadionie lubisz grać najbardziej podczas meczów wyjazdowych?

MC: Zawsze cieszę się gdy mam grać na St James’s Park ponieważ pochodzę z Newcastle. Highbury również było moje ulubione. Mecze na The Emirates też są przyjemne.

– Co według ciebie sprawia, że Manchester United to najlepszy klub na świecie?

MC: Historia, tradycja, fani, sposób w jaki gramy – to wszystko dodane do siebie sprawia, że Manchester United jest najlepszy.

– Jakie są cele na sezon 2013/2014 oprócz ukończenia ligi na pierwszym miejscu?

MC: Poprawianie umiejętności. Zawsze chcemy być lepsi, wygrywać mecze i trofea. Zawsze chcę się poprawiać i uczyć.

– Jak trudno uwierzyć, że to nie Scholes? (W nawiązaniu do klubowej przyśpiewki: Oh, oh, oh it’s Carrick, you know, hard to believe it’s not Scholes)

MC: haha naprawdę łatwo! To naprawdę fajna przyśpiewka. Zawsze lubię jej słuchać i traktuję ją jako komplement. Chociaż jest tam trochę ironii…

– Czy myślisz, że jesteś w stanie przedłużyć swoją karierę jak Giggsy i grać w wieku 40 lat na wysokim poziomie?

MC: Do 40 będzie ciężko! Nie wiem czy dałbym radę. To coś niesamowitego co wyprawia Ryan. Trzeba po prostu cieszyć się  z każdego roku gry.

– Co cię motywuję, że przez tyle lat osiągasz tyle sukcesów?

MC: Smak poprzednich sukcesów. To sprawia, że chcesz tego doświadczać ponownie. Jestem zachłanny- zawsze chcę wygrywać więcej.

– Jeżeli mógłbyś grać z jakimś graczem z przeszłości kto by to był?

MC: To trudne pytanie! Prawdopodobnie z Maradoną, z Gascoignem w czasach jego świetności, także z Georgem Bestem. Wszyscy byli wspaniałymi zawodnikami.

– Jak uważasz co jest twoją największą siłą? A nad czy musisz więcej popracować na treningu?

MC: Myślę, że moją największą siłą jest spokój. Nie podchodzę do tego co robię zbyt emocjonalnie. Co do drugiego pytania to zawszę próbuję się polepszać. Jako piłkarz nigdy nie możesz przestać tego robić.

 

Przewiń na górę strony