Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Rio : Limity receptą na kiepską grę reprezentacji
Rio : Limity receptą na kiepską grę reprezentacji

Rio : Limity receptą na kiepską grę reprezentacji

Rio Ferdinand uderzył w obcokrajowców grających w Premier League i to właśnie w nadmiernej ilości takich zawodników upatruje przyczyny słabych wyników reprezentacji. Kilka dni wcześniej przewodniczący FA, Greg Dyke, podkreślił „przerażający trend” na brak angielskich zawodników rozpoczynających grę w swoich klubach, a jego poglądy są wspierane przez obrońcę Manchesteru United.

Wychowanek West Hamu wyróżnił niedawne starcie Manchesteru City z Newcastle United:

Wystarczy spojrzeć na niedawny mecz City z Newcastle. Z 22 zawodników na boisku było tylko trzech anglików. To jest hańba!

Były kapitan angielskiej reprezentacji wezwał również do nowych regulacji , które ograniczą liczbę importowanych zawodników w kadrze każdego zespołu.

Mając tak mało angielskich graczy w Premier League, zmniejszamy kadrę naszej reprezentacji – powiedział Rio w wywiadzie dla The Mail on Sunday.

Chociaż byłoby to niemal niemożliwe do wykonania, Ferdinand będzie chciał wziąć przykład z tureckiej Superligi.

Chciałbym zrobić to, co zrobili w Turcji. W tej lidze w klubie może znajdować się maksymalnie dziesięciu obcokrajowców, a w 18-osobowej kadrze może być tylko sześciu zawodników z innych krajów.
Wiem że europejskie przepisy nie pozwalają by tak się stało. Ale jeżeli chcemy chronić chronić angielską piłkę nożną i jej dziedzictwa to coś w tej sprawie musi być zrobionepowiedział Ferdinand.

Przewiń na górę strony