Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Round: Fellaini i Moyes są gotowi na Manchester United
Round: Fellaini i Moyes są gotowi na Manchester United

Round: Fellaini i Moyes są gotowi na Manchester United

Asystent Davida Moyesa – Steve Round uważa, że nowy nabytek Marouane Fellaini pomoże odnieść sukces na Old Trafford swojemu Bossowi.

Szkot objął stanowisko managera Czerwonych Diabłów na początku lata, a belgijski podążył  jego śladami odchodząc z Evertonu w ostatni dzień okienka transferowego.  Round, który również pracował pod skrzydłami Moyesa w klubie z Goodison Park uważa, że Fellaini ma wystarczająco dużo piłkarskiej jakości aby zabłysnąć w Teatrze Marzeń.

Jestem pewien, że Marouane zaaklimatyzuję się w drużynie bardzo szybko i będzie integralną częścią sukcesów Manchesteru United w przyszłości. Kiedy David przybył tutaj przyjrzał się obecnemu składowi i stwierdził, że jednym z zawodników, których będziemy musieli sprowadzić będzie ktoś kto wniesie dużo siły i agresji do środka pola oraz dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi. To wszystko wraz ze zdolnością zdobywania bramek utwierdziło Davida w przekonaniu, że Fellaini będzie dla nas dobrym nabytkiem.

Kiedy pracujesz z nim każdego dnia, zdajesz sobie sprawę, że jest doskonały technicznie. Jego kontrolowanie zagrań klatką piersiową jest prawdopodobnie jednym z najlepszych na świecie. Można uderzyć piłkę z dowolnego miejsca, a on spokojnie „zgasi ją” na klatce i wprowadzi innych do gry. Jego praca stóp też wygląda bardzo dobrze. Jest agresywny przy wślizgach, ma również świetne wyniki wydolnościowe.

Kiedy budujesz zespól, który ma konkurować we wszystkich możliwych rozgrywkach nie chcesz aby wszyscy zawodnicy mieli taką samą charakterystykę gry. Chcesz mieć wiele opcji i zróżnicowany skład. W środku pola może teraz występować duet: Cleverley – Carrick, Fellaini – Carrick albo Fellaini – Anderson . Istnieją różne kombinacje. Marouane był gotowy na ten krok i teraz rozkoszuje się wyzwaniem jakie na niego czeka. Potrafi strzelić 10-15 bramek w sezonie co jest wielką zaletą dla pomocnika. Może grać jako środkowy obrońca, jako typowy box-to-box  biegając po całym boisku  ale również można go wystawić jako typową „10” wtedy będzie wspomagał napastników- to bardzo cenne, gdy mecze bywają tak bardzo zróżnicowane.

Cały czas rośnie liczba osób, które wnikliwie analizują pracę Moyesa odkąd ten zastąpił Sir Alexa Fergusona jednak Steve Round twierdzi, że Szkot poradzi sobie z presją oraz, że posiada głód trofeów tak więc będzie chciał, aby Manchester United cały czas utrzymywał się na szczycie.

Bez żadnych wątpliwości mogę stwierdzić, że David jest gotowy na pracę w United. Pracowałem z nim 5 lat w Evertonie i każdego dnia byłem pod wrażeniem tego jak wykonuje swój zawód. Kiedy z nim pracujesz nie ma możliwości żeby choć na chwilę zdjąć nogę z gazu. On codziennie daje z siebie 100% i posiada niesamowitą etykę pracy. Ma również wielkie pragnienie sukcesu.

Naprawdę wierzę, że odniesie tutaj duży sukces. Teraz gdy sam jestem w tym klubie potrafię zrozumieć dlaczego Sir Alex Ferguson i jego sztab chcieli, aby została zachowana ciągłość w etyce pracy oraz w sposobie jaki klub był prowadzony do tej pory. To było dla nich bardzo ważne kiedy tu byli i pracowali.  To wszystko zostało przez nich stworzone – zakończył Round.

 

Przewiń na górę strony