Nie przegap
Strona główna / I co on ma zrobić?

I co on ma zrobić?

I co on ma zrobić?
Tomek Kuszczak przyszedł na świat w 1982 roku. Wykonując proste działanie matematycznie jakim jest odejmowanie, możemy zobaczyć, że ma On 28 lat, więc młodziutkim zawodnikiem nie jest, lecz patrząc na to, że jest bramkarzem, to nie musi się jeszcze martwić o to, kiedy przejdzie na piłkarską emeryturę.

Dobra, czas przejść do tego, o czym ten tekst jest, a mianowicie pozycja Tomka w klubie z Old Trafford. Ostatnio doszły do naszej wiadomości informacje odnośnie transferu dwóch bramkarzy. Pierwszym jest młodziutki i bardzo utalentowany golkiper Athletico Madryt, David De Gea. Swoimi występami w tym i poprzednim sezonie zwrócił na siebie uwagę wielkich klubów europejskich z Manchesterem United na czele. Kwota ewentualnego transferu ma oscylować w granicach 15-20 mln Euro. Moim zdaniem ten bramkarz byłby idealny do naszego klubu, warunkami fizycznymi przypomina aktualnego bramkarza United, czyli Edwina van Der Sara. Dla Tomka Kuszczaka takie informacje nie są zbyt pozytywne, ponieważ pokazuje to, że Alex Ferguson nie wiąże z Polakiem przyszłości jeżeli chodzi o nr 1 w bramce.

Kolejnym bramkarzem, o którym w mediach huczą jest Anders Lindegaard. Według Sky Sports News, zawodnik duńskiego Aalesunds jest już na testach medycznych w Carrington, aby dopiąć formalności i podpisać kontrakt z Czerwonymi Diabłami. O tym bramkarzu szczerze mówiąc nie mam wyrobionej opinii, nie widziałem jego występów w lidze duńskiej. Jedynie mogę się podeprzeć filmikami z YouTube, lecz to chyba też w pełni nie oddaje umiejętności zawodnika.

*Ciężko mi coś więcej oprócz tego z jego interwencjami znaleźć.

Gdyby te spekulacje stały się rzeczywistością, to Tomek Kuszczak prawdopodobnie opuściłby Old Trafford i to nawet bez własnej chęci, po prostu byłoby dwóch golkiperów, którzy mają wyższe notowania u Sir Alexa niż Polak. Przy potwierdzeniu się doniesień o testach medycznych Lidegaarda to Tomek opuściłby klub z Manchesteru z własnej woli. Deklarował wielokrotnie, że chce być bramkarzem nr 1 w United, inaczej jego wolą będzie opuszczenie szeregów Czerwonych Diabłów.
Jedynie rola podstawowego bramkarza zadowoli naszego rodaka, a to w najbliższej przyszłości jest mało prawdopodobne. Sir Alex zaczyna nawet w Carling Cup wystawiać młodziutkiego Bena Amosa zamiast Tomka, a w lidze mistrzów Polak również nie zawsze wychodzi w wyjściowym składzie.

Po tym możemy wnioskować, że Tomek prawdopodobnie zimą, najpóźniej latem odejdzie z Old Trafford i znajdzie sobie (pewnie na Wyspach) nowego pracodawcę, gdzie będzie mógł wychodzić w podstawowym składzie. To da mu szansę na grę w reprezentacji Polski, a jak wiemy Euro 2012 jest coraz bliżej.

Przewiń na górę strony