Nie przegap
Strona główna / Zawodnicy / Kolejni młodzi?

Kolejni młodzi?

Kolejni młodzi?
W tym okienku transferowym Manchester United sprowadził już pięciu zawodników. Są nimi Antonio Valencia, Michael Owen, Gabriel Obertan, Sean McGinty oraz Mame Biram Diouf. W dodatku sir Alex Ferguson zapowiedział, że więcej transferów już nie będzie, tak więc można je śmiało podsumować.

»Podyskutuj na forum: Manchester United – transfery

Mnie osobiście to okienko transferowe w wykonaniu United nie zachwyca (piszę w czasie teraźniejszym, bo wciąż mam jeszcze cichą nadzieję na jeden klasowy transfer). Odszedł nasz najlepszy skrzydłowy ostatnich sezonów, Cristiano Ronaldo, a w zamian ściągnęliśmy dwóch potencjalnych następców, z czego jeden (Valencia) jest ograny w Premier League i może okazać się dobrym transferem, zaś drugi (Obertan) raczej wykorzysta ten sezon na poznanie gry w Anglii za pomocą spotkań Carling Cup.

Jednak moim zdaniem na Old Trafford przydałby się jeszcze jeden pomocnik, który siałby zamęt na lewym skrzydle. Park? Wielka walka, przydatny w defensywie, lecz mistrzem gry ofensywnej to on na pewno nie jest. Nani? Wielka niewiadoma, bardzo słaby poprzedni sezon, może przebudzi się w tym nadchodzącym, a może nie. Dlatego aż się prosi o ściągnięcie z Aston Villi, Ashleya Younga. Anglik ma za sobą świetny sezon, został uznany najlepszym Piłkarzem Młodego Pokolenia w Anglii, w dodatku niedawno przyznał, że chętnie zagrałby na Old Trafford. Czego chcieć więcej?

Martwi mnie jeszcze jedna sprawa. Powoli (na szczęście powoli, ale jednak) zaczynamy przypominać ten wyśmiewany przez wszystkich Arsenal. Pytam się, po co sprowadzamy tylu młodych, dobrze zapowiadających się zawodników? Przecież wystarczy zajrzeć do naszych rezerw, mamy tam naprawdę zdolną młodzież, trzeba tylko ich zacząć wprowadzać do pierwszej drużyny, a nie kupować coraz to nowych młodzików.

Do napisania tego felietonu natchnął mnie przede wszystkim transfer Dioufa z Molde FK, którego za nic nie mogę pojąć. Siedzę i myślę nad tym jakiś już czas i nie potrafię znaleźć motywów, jakimi kierował się Ferguson. Okej, z YT możemy wywnioskować, że chłopak ma talent, lecz kto go tam nie ma. Załóżmy, że 21-letni Senegalczyk rzeczywiście ma papiery na granie, jednak czy nie lepiej zająć się tym, co mamy?

Mam tu na myśli oczywiście Danny’ego Welbecka oraz Federico Machedę. Obaj bez wątpienia mają wielki potencjał, który w przyszłości może im pozwolić na przebicie się do pierwszego składu. Dlatego przed naszym ostatnim transferem wszystko mi się układało w spójną całość. Przybył do nas Michael Owen, który rozegra parę sezonów, a potem otworzy Welbeckowi i Machedzie drogę do pierwszego składu, ale co tu robi kolejny młodzian? Osobiście nie wróżę mu wielkiej kariery na Old Trafford.

Jednak to nie jedyny młokos, który zawitał w tym okienku w United. Kolejnymi są Gabriel Obertan, którego transfer wielu fanów United uznaje za pomyłkę oraz nieznany nikomu 15-letni obrońca, Sean McGinty. Tyle, że tym razem przyznaję słuszność Szkotowi. Póki co w naszej szkółce, na pozycji defensora nie ma zbyt wielu dobrze zapowiadających się graczy, więc McGinty może się przydać. Zaś Francuz posiada naprawdę ogromny potencjał, trzeba nim tylko dobrze pokierować. A taki wyjadacz, jak Ferguson raczej nie powinien mieć z tym problemów.

Podsumowując, nie popieram kupowania młodzików, którzy może kiedyś staną się dobrymi graczami. Jeśli chcemy stopniowo wprowadzać młodych graczy, to zdecydowanie wolałbym, żeby szanse dostawali nasi wychowankowie, a nie przedstawiciele innych szkółek.

Przewiń na górę strony