Nie przegap
Strona główna / Przed meczem: Derby County – Manchester United

Przed meczem: Derby County – Manchester United

Przed meczem - Manchester United
W meczu 30. kolejki angielskiej Premier League Manchester United podejmie na wyjeździe czerwoną latarnię ekstraklasy – Derby County. Pierwszy gwizdek na Pride Park Stadium zabrzmi o godzinie 16:00.

Nikt nie wyobraża sobie, żeby Manchester United nie przywiózł z tego wyjazdu trzech punktów. Barany wygrały w tym sezonie zaledwie jedno spotkanie i z sumą zaledwie 10(!) punktów zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Manchester, który ma o jedno rozegrane spotkanie mniej, niż liderujący Arsenal, z liczbą 64 punktów zajmuje pozycję wicelidera. Ewentualna głupia strata punktów byłaby nie dość, że kompromitująca, to z pewnością bardzo komplikująca wyścig po mistrzostwo Anglii. Tym bardziej, że Arsenal gra z 12. w tabeli Middlesbrough i punktów również stracić nie zamierza. Goniąca nas Chelsea zmierzy się zaś z Sunderlandem, więc można założyć, że każdy z pretendentów do wygrania ligi dziś zgarnie całą pulę punktów. Nie można się potknąć.

Z kolei spisujące się na pewno dużo poniżej oczekiwań Derby musi zacząć grać, jeśli chce się utrzymać w ekstraklasie. Powoli jednak staje się to dość abstrakcyjnym scenariuszem – już w tej chwili ostatnie Derby od przedostatniego Fulham oddziela przepaść 10 punktów! A o ich teraźniejszej formie świadczyć może środowa kompromitująca porażka z Chelsea 1:6.

Mecz 30. kolejki będzie oczywiście rewanżem po jesiennym meczu na Old Trafford, wygranym 4:1 przez gospodarzy. Wtedy patent na Derby miał Tevez, który zdobył dwa gole. Nas jednak bardziej od ofensywy powinna interesować sytuacja w bramce United. Wobec kontuzji Edwina van der Sara, zawieszenia „kartkowego” Tomasza Kuszczaka, w bramce Czerwonych Diabłów zobaczymy najprawdopodobniej Bena Fostera. Pod znakiem zapytania stoją występy Giggsa i Sahy. W Derby zaś kontuzja wyeliminowała na pewno Stubbsa, a występ Stephena Pearsona najprawdopodobniej nie rozpocznie się wraz z pierwszym gwizdkiem.

Przewidywane składy:

Derby Conty:
Carroll, Leacock, Moore, Todd, McEveley, Lewis, Edworthy, Savage, Pearson, Jones, Miller, Earnshaw, Ghaly, Villa, Robert, Price, Sterjovski.

Manchester United:
Foster, Brown, Vidic, Ferdinand, Evra, Ronaldo, Carrick, Fletcher, Hargreaves, Nani, Rooney, Tevez, Scholes, Giggs, O’Shea, Saha, Anderson, Park, Pique, Heaton.

Przewiń na górę strony