Nie przegap
Strona główna / O blogu

O blogu

Redlog jest blogiem sportowym, poświęconym głównie piłce nożnej oraz Manchesterowi United. Został on założony 9 kwietnia 2007 roku, a jego oficjalna premiera miała miejsce 19 dni później, czyli 28 kwietnia. Z początku był częścią innego serwisu, jednak 7 lipca 2007 roku stał się samodzielny. Dołączyło do nas wówczas wielu nowych autorów.

Naszą działalność po raz pierwszy doceniono 7 lutego 2008 roku, kiedy to dostaliśmy się do finału na Blogera Roku 2007 i zwyciężyliśmy w kategorii Kultura i Media. Całość organizował portal Wiadomości24.pl, a finał odbył się w warszawskiej Kinotece. W drugim roku swojej działalności Redlog zgarnął „Podwójną Koronę”, ponownie wygrywając w swojej kategorii w konkursie Bloger Roku 2008 serwisu Wiadomości 24.pl, a także zdobywając uznanie czytelników w konkursie Blog roku 2008 organizowanym przez magazyn Wprost i serwis blogbox.com.pl.

Skontaktować się ze nami możecie poprzez specjalny formularz kontaktowy. Poniżej znajdziecie rozwinięcie opisu charakteru i tematyki tego bloga oraz parę informacji technicznych.

Tematyka artykułów

Jak zostało to już wspomniane wyżej, tematyką bloga jest piłka nożna. Jako że autorzy mocno sympatyzują z Manchesterem United, to właśnie ten klub jest zazwyczaj głównym źródłem naszych przemyśleń. Mimo wszystko jesteśmy otwarci na wszelkie tematy związane z tym sportem, także możecie czuć się tutaj swobodnie również jako kibice innych drużyn. Dowodem na to jest różnorodność naszych tekstów – począwszy od Orange Ekstraklasy przez Premiership, a skończywszy na Bukmacherstwie.

Nie brakuje także humoru – śmiesznych filmów czy parodii znanych ludzi sportu. Zróżnicowanie tematyki doskonale widać w tagach.

Autorzy

Redlog nie jest 'tworem’ jednej osoby. Tworzy go kilkanaście osób, dzięki czemu wpisy są bardzo różnorodne, a problemy przedstawiane są z różnych punktów widzenia. Aktualną listę autorów tworzących Redloga możecie znaleźć w zakładce autorzy. Od niedawna dajemy również i Wam, drodzy czytelnicy, możliwość wysyłania nam tekstów. Jeżeli będą one odpowiednio dobre, z pewnością zostaną opublikowane na naszych łamach. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Sprawy techniczne

Blog działa na systemie WordPress. Jednak oryginalny kod został w pewnych miejscach zmodyfikowany, aby całość lepiej wyglądała i była bardziej użyteczna. Oprócz tego korzystamy z bibliotek JavaScript – Prototype, Script.aculo.us, Lightbox. Statystyki odwiedzin i inne takie są zbierane przez Google Analitycs, a odnośnie RSS dane zbiera Feedburner.

Blog jest pełny elementów używających JavaScriptu – zwiększa to użyteczność i łatwość użytkowania Redloga. Wyłączenie JS nie jest zalecane.

Strona działa na wszystkich nowoczesnych przeglądarkach razem z Internet Explorerem. Zalecana minimalna rozdzielczość ekranu to 1024 na 768 px.

Przewiń na górę strony