Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Rafael: Old Trafford to wyjątkowe miejsce
Rafael: Old Trafford to wyjątkowe miejsce

Rafael: Old Trafford to wyjątkowe miejsce

Brazylijczyk w wywiadzie dla United Uncovered wyjaśnił dlaczego już nie może się doczekać aż Czerwone Diabły wrócą do gry na Old Trafford. Teraz piłkarzy czeka seria aż 4 spotkań rozgrywanych w Manchesterze począwszy od meczu przeciwko Southampton.

Dni meczowe są dla mnie najbardziej ekscytujące, w szczególności gdy gramy na Old Trafford. W następnych kilku tygodniach zagramy tu wiele meczów- teraz mamy cztery bardzo ważne spotkania na swoim boisku i bardzo ważne jest to, abyśmy je wszystkie zdołali wygrać. Wszyscy czekają na to wyzwanie.

Kiedy nadchodzi dzień meczu nie mogę się doczekać początku spotkania. Nie mam wielu przesądów dotyczących przedmeczowych zachowań jednak zawsze dokładnie godzinę przed wspólnym obiadem muszę posłuchać muzyki. Siadam przed moim laptopem, zakładam słuchawki i włączam sambę co wprowadza mnie w odpowiedni nastrój. Mój brat Fabio nie ma żadnych przedmeczowych zwyczajów więc, gdy zakładam na uszy słuchawki pyta mnie:  co ty robisz? . On nie potrafi tego zrozumieć jednak mnie pomaga to się odpowiednio skoncentrować.

Tuż przed meczem, kiedy jesteśmy już w szatni staram się zebrać myśli. Moment, w którym stoimy w tunelu tuż przed wyjściem na murawę jest czymś wyjątkowym. Jesteś zdenerwowany ale i podekscytowany, nie możesz się doczekać aż mecz się rozpocznie. Próbuję być wtedy spokojny i cały czas skoncentrowany. Kiedy jestem już na boisku staram się nie rozglądać po stadionie, zresztą nie ma ku temu zbyt wielu okazji. Ale kiedy poświęcasz na to zbyt dużo czasu możesz stracić swoją koncentrację. Jednak zawsze na koniec meczu macham swojemu starszemu bratu, który zasiada na trybunach.

Old Trafford to doskonałe miejsce do grania w piłkę, mam stąd wiele wspaniałych wspomnień. Do tej pory pamiętam jak siedziałem w loży na trybunach podczas meczu z AS Romą, kiedy to zespół wygrał 7-1. To było niesamowite. Pomyślałem sobie wtedy, że to jest właśnie moje miejsce, w którym chciałbym grać w spotkaniach takich jak to. To dla mnie świetne wspomnienie. Występy w Teatrze Marzeń to dla mnie wielki honor, to jeden z najlepszych stadionów na świecie.

 

Przewiń na górę strony