Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Progres cieszy Moyesa
Progres cieszy Moyesa

Progres cieszy Moyesa

Manchester United po całkiem dobrym spotkaniu wygrał z Liverpoolem i awansował do kolejnej rudny Capital One Cup. David Moyes nie krył swojego zadowolenia po meczu, szczególnie że wszyscy w pamięci mieli derbowe upokorzenie na Etihad.

Zwycięstwem 1-0 piłkarze pomścili przegrany mecz z początku tego miesiąca rozegrany na Anfield w Premier League. Szczególnie miło było zobaczyć graczy, którzy w początkowych tygodniach nie mieli zbyt wielu okazji do zaimponowania nowemu Bossowi, a wczoraj znacząco przyczynili się do zwycięstwa.

To był dla nas wielki mecz. Kilka tygodni temu przegraliśmy na Anfield, w miniony weekend przegraliśmy na Etihad więc chcieliśmy dobrze wypaść. Podczas każdego meczu wielu ludzi mówi o mnie, o tym jak sobie radzę ale tak już będzie.

Myślę, że zagraliśmy bardzo dobry mecz – to była ekscytująca gra pomiędzy dwoma drużynami. Jeżeli spojrzymy na nasz pierwszy mecz i ten dzisiejszy zobaczymy, że w obydwu spotkaniach rozstrzygnięcia padały po stałych fragmentach gry, jednak nie było ich zbyt wiele. Oczywiście dokonałem kilku zmian i upewniłem się, że dobrze wykorzystujemy nasz skład – fajnie było zobaczyć jak kilku z piłkarzy dostaje trochę czasu na to, aby pokazać się na boisku.

Jednak rotacja w takim zespole jak Manchester United nie wiąże się z ryzykiem. Wszyscy są reprezentantami swoich krajów i każdy z nich tworzy pierwszy zespół. Nie ma czegoś takiego jak pierwszy zespół i rezerwy – każdy może grać. Niektórzy gracze byli dzisiaj w wyjątkowej dyspozycji.

Myślę, że atmosfera na Old Trafford była świetna. Byłem tu na wielu meczach ale dziś było genialnie. To wspaniały puchar i kibice też byli doskonali. Jestem zadowolony ze zwycięstwa.

Oczywiście przegrane derby były ciosem dla managera United, ale Szkot jest pewien, że drużyna wróci na zwycięską ścieżkę.

To nie jest frustrujące. Jestem pewien, że naprawię zespół i pomogę nam się obrócić w dobrą stronę. Nie mam co do tego wątpliwości.

Myślę, że ważne było to co pokazaliśmy: cały klub był zraniony po niedzielnej porażce. Nie wystąpiliśmy na naszym poziomie jednak dzisiaj gracze wykonali dla nas wszystkich świetną robotę, odnieśliśmy ważne zwycięstwo i jestem z tego zadowolony.

Mieliśmy trudny początek sezonu, nic się nie zmieniło- tak jak powiedziałem. Teraz przed nami mecze, które musimy wygrać. Trzeba to robić w tym miesiącu i w każdym następnym. Wiemy, że możemy być lepsi. Cały czas ich poznaję, ale to bardzo dobry zespół, który wygrał Premier League w zeszłym sezonie. Musimy być pewni, że cały czas staramy się rozwijać.

Przewiń na górę strony