Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Valencia wyjaśnia zmianę numeru
Valencia wyjaśnia zmianę numeru

Valencia wyjaśnia zmianę numeru

Antonio Valencia zdecydował się wyjaśnić dlaczego w tym sezonie postanowił zmienić numer 7 na 25, w którym to występował w ubiegłych latach. Skrzydłowy zanotował imponujący występ przeciwko Bayerowi Leverkusen w środku tygodnia – strzelił bramkę oraz zaliczyć asystę.

Przed niedzielnymi derbami Manchesteru, Ekwadorczyk udzielił wywiadu dla MUTV i wyjaśnił co było jego motywacją przy podjęciu decyzji o zamianie numerów. Zarówno David Moyes jak i Sir Alex Ferguson uważają, że ta decyzja może pozytywnie wpłynąć pod względem psychologicznym na Antonio.

Myślę, że kiedy tu przybyłem numer 25 był dla mnie bardzo dobrym wyborem. Wszystko wtedy układało się świetnie, grałem dobrze. Tę decyzję podjąłem latem. Jeżeli pomoże mi to wrócić do dawnej formy, to dlaczego nie? To dobry pomysł, aby wrócić ponownie do tego numeru. To było coś o czym myślałem już dość długi czas. Rozważałem tę zmianę – może ten numer daje mi coś pod względem psychologicznym, albo jest to po prostu szczęśliwy symbol. Mamy mnóstwo takich rzeczy w Ekwadorze, może to zwykły przesąd ale mam nadzieję, że przyniesie mi to dużo szczęścia w nowym sezonie.

Sam Sir Alex wypowiedział się na temat Valencii:

Antonio wraca do swojej najlepszej formy, zmienił swój numer na koszulce – to niesamowite jak coś takiego może wpłynąć na zawodnika. Może to była dla niego świetna decyzja. To była jego inicjatywa i to jest fantastyczne.

Ekwadorczyk dodał również, że swojego gola we wtorek zadedykował tragicznie zmarłemu w wieku 27 lat przyjacielowi Christianowi Benitezowi.

To było okropne, kiedy umarł kilka miesięcy temu. On nie był zwykłym przyjacielem, był dla mnie jak brat, zdecydowałem się zrobić dla niego tatuaż. Dlatego tamtego gola jak i każdego innego, którego mam nadzieję uda mi się zdobyć w tym sezonie będę mu dedykował. To był wielki szok dla wszystkich.

Przewiń na górę strony