Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Przedmeczowa konferencja Davida Moyesa
Przedmeczowa konferencja Davida Moyesa

Przedmeczowa konferencja Davida Moyesa

Dzisiejsza przedmeczowa konferencja Davida Moyesa, która rozpoczęła się o godzinie 17.00 czasu polskiego, była połączona z oficjalną prezentacją nowego zawodnika Manchesteru United- Marouane’a Fellainiego. Nie mogło zabraknąć więc pytań o kulisy transferu, który został dopięty dopiero w ostatnich chwilach okienka.

Na końcu okienka transferowego zdecydowaliśmy się na kupienie tylko Marouane’a, chcieliśmy jeszcze zakupić Leigtona Bainesa jednak to się nie powiodło. Naprawdę, w ostatniej chwili podjęliśmy decyzję o rozdzieleniu oferty. Jestem bardzo zadowolony, że okienko dobiegło końca i cieszę się z transferów jakich dokonaliśmy.

To było bardzo interesujące zajęcie – przyglądanie się treningom Fellainiego w tym tygodniu – chociaż nie było go przez większość czasu ze względu na przerwę reprezentacyjną. On bardzo chciał do nas dołączyć. Zawszę kiedy oglądam mecze reprezentacji Belgii wszyscy mówią jaki to wspaniały zespół jednak ja sądzę, że Felli jest najlepszy. Marouane może grać w kilku miejscach na boisku 0 strzela bramki, jest efektywny w różnych obszarach boiska.

Mam nadzieję, że nadal będzie się rozwijał. Jego obecność na boisku będzie widoczna nie tylko ze względu na wzrost. Nie można przecież zapominać o jego możliwościach technicznych. On jest bardzo skupiony na tym co ma robić, ciężko pracuje każdego dnia. Będzie dla nas dużym atutem .Mamy bardzo napięty harmonogram i chcę dać szansę gry różnym zawodnikom w poszczególnych meczach – Fellaini bardzo ułatwi mi to zadanie – powiedział Moyes o nowym zawodniku.

Sam zawodnik podkreślił raz jeszcze jak bardzo jest zadowolony, że trafił do Teatru Marzeń.

Bardzo chciałem dołączyć do Manchesteru United, jednak w ostatnich momentach okienka transferowego miałem wątpliwości czy to wszystko dojdzie do skutku. Jedyne czego chcę teraz, to ciężko pracować i dobrze grać.  To Boss zadecyduje gdzie będę występował – ja pragnę tylko odnosić zwycięstwa dla drużyny. Podsumowując jestem bardzo szczęśliwy, że prezes Evertonu zaakceptował ofertę, rozmawiałem także z Roberto Martinezem -to marzenie  dołączyć do najlepszego klubu na świecie. Chciałbym grać jako defensywny pomocnik – jednak jeśli będzie potrzeba pomóc zespołowi w ataku chętnie to zrobię. Intensywność treningów w Manchesterze jest o wiele wyższa niż w Evertonie.

Pokażę to co potrafię na boisku.. to wszystko, nie będę się przejmował tym co myślą inni ludzie, albo sumą jaką za mnie zapłacono, udowodnię, że jestem wart tych pieniędzy już podczas meczów. Będę ciężko pracował aby stać się jedną z legend Manchesteru United. Muszę bardzo starać się o miejsce w składzie, tu jest wielu wspaniałych graczy więc muszę udowodnić swoje zdolności. Jestem bardzo skupiony na swoim zadaniu stwierdził Fellaini

David Moyes wspomniał także o innych zawodnikach podczas tej konferencji.

Wayne Rooney jest w świetnej dyspozycji fizycznej jednak w miejscy rozcięcia na czole ma bardzo cienką skórę -powoli dochodzi do zdrowia. Wilfired Zaha bardzo dobrze prezentował się na treningach ale także w meczach angielskiej młodzieżówki. Rozważę jego kandydaturę do gry w jutrzejszym meczu  i to nie ze względu na to, że mamy mecz przeciwko jego byłemu klubowi.

 

Przewiń na górę strony