Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Danny i Tom o zdobywaniu trofeów
Danny i Tom o zdobywaniu trofeów

Danny i Tom o zdobywaniu trofeów

Choć Tom Cleverley i Danny Welbeck ubiegłoroczny triumf w lidze nazywają największym sukcesem w dotychczasowej karierze, obaj chcą iść dalej i tworzyć historię Manchester United jeszcze przez długi lata.

Wychowankowie klubowej akademii zagrali łącznie 47 meczów w ubiegłej kampanii, pomagając tym samym Czerwonym Diabłom w wywalczeniu mistrzostwa Anglii z 11 punktową przewagą. Tamto osiągnięcie było hucznie obchodzone na ulicach miasta podczas mistrzowskiej parady, ale Tom Cleverley myśli już o obecnym sezonie, w którym celem będzie obrona tytułu. To wyzwanie cieszy każdego zawodnika trenującego w Aon Training Complex, w którym to konkurencja podczas zajęć jest jak zawsze na wysokim poziomie.

Zdobycie swojego pierwszego medalu za zwyciężenie ligi bardzo wiele znaczy- to duża ulga, a jednocześnie to wszystko sprawia, że jesteś bardziej zdeterminowany aby wygrywać więcej i więcej. Doświadczenia z mistrzowskiej parady są czymś co chcesz przeżyć ponownie. To był bardzo wyjątkowy dzień, którego nigdy nie zapomnę jednak nie chcę, aby to było jednorazowe wydarzenie- mam nadzieję, że będę tego doświadczał jeszcze wiele razy.

Teraz znamy smak zwycięstwa co sprawia, że chcemy jeszcze więcej. Widać to każdego dnia na treningu, zajęcia są zawsze bardzo konkurencyjne. Nawet porażka na treningu może sprawić, że będziesz w złym humorze, jednak dzięki takiemu współzawodnictwu zajęcia są intensywniejsze, ostrzejsze ale przede wszystkim pomagają ci cały czas się udoskonalać – zakończył Tom

Według Danny’ego Welbecka to właśnie wola zwycięstwa jest główną bronią United i ma nadzieję, że taka postawa przyniesie kolejne sukcesy.

Tak jak powiedział Tom – wszyscy zawsze chcą wygrywać. Bez względu na to jakiego rodzaju jest to to gra – czy jest to zwykły mecz, gra pięciu na pięciu na treningu czy też zwykłe ćwiczenie na utrzymywanie piłki na połowie – chcesz zwyciężać.

Tak jest tu od zawsze i będzie tak dalej. To co wydarzyło się w zeszłym sezonie było wielkim osiągnięciem dla nas wszystkich ale to już jest przeszłość. Teraz zarówno manager, piłkarze i każdy inny człowiek w klubie musi zrozumieć, że trzeba próbować tworzyć nową historię. Nie możesz myśleć o przeszłości, zawsze trzeba robić kolejne kroki do przodu i zdobywać nowe trofea. – powiedział Danny w wywiadzie dla Inside United

Przewiń na górę strony