Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Anderson: Jestem gotów!
Anderson: Jestem gotów!

Anderson: Jestem gotów!

Brazylijski pomocnik Manchesteru United Anderson zapewnia, że po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczy jest gotowy, aby w końcu się przełamać i regularnie występować w pierwszym składzie drużyny prowadzonej przez Davida Moyesa.

Anderson jak na razie nie otrzymał za wielu szans do gry – wystąpił jedynie na inaugurację, kiedy to pojawił się na boisku w drugiej części spotkania. W następnych dwóch meczach były pomocnik FC Porto nie podniósł się nawet z ławki rezerwowych. Anderson nie traci jednak nadziei i liczy, że pojawi się w wyjściowej jedenastce w sobotnim meczu z beniaminkiem – Crystal Palace. Przedstawiając swoje cele na nadchodzący sezon w w ekskluzywnym wywiadzie dla oficjalnego klubowego magazynu Anderson powiedział:

Chcę grać  w tak wielu meczach jak jest to możliwe. Mam też nadzieję, że będę trzymał się z daleka od wszelkich kontuzji. Ciężko pracuję podczas treningów zarówno na boisku jak i na siłowni, a do tego pracuję nad swoją kondycją. Jestem zadowolony z tego jak się sprawy mają obecnie i mogę zapewnić, że kiedy tylko trener będzie mnie potrzebował – ja będę gotowy do gry. Od pewnego czasu biegam więcej co pomoże mi w polepszeniu wydolności.

Po kontuzji  bardzo pomogli mi fizjoterapeuci w Portugalii oraz wszyscy w Manchesterze. Sam również ciężko pracowałem, próbując odbudować siłę mojego kolana. Zdrowo się odżywiam i śpię dobrze. Kiedy mam dni wolne sam robię sobie treningi, żeby móc jeszcze więcej pracować. To wszystko bardzo mi pomogło i czuję się świetnie.

Podczas wywiadu Anderson przyznał, że ma nadzieję na to, że w tym sezonie obejdzie się bez kontuzji, a on sam będzie miał znaczący wpływ na obronę tytułu mistrzowskiego.

Myślę, że to dla będzie mnie wielki sezon. Zresztą dla wszystkich. Nie chcę jednak, aby to były tylko puste słowa, a później odniosę kontuzję i nic z nich nie wyniknie. Często bardzo dobrze rozpoczynałem rozgrywki ale po sześciu czy siedmiu meczach łapałem poważne urazy. Powiem Ci na końcu sezonu, że to był dla mnie wielki sezon! – zapewnił Anderson dziennikarza przeprowadzającego z nim rozmowę.

Przewiń na górę strony