Strona główna / Aktualności / Wilson znowu strzela, Diabły lepsze od Arsenalu
Wilson znowu strzela, Diabły lepsze od Arsenalu

Manchester United U-18 pokonał 2:1 w wyjazdowym meczu swoich rówieśników z londyńskiego Arsenalu. Dla Czerwonych Diabłów bramki zdobywali niezawodni w tym sezonie Ashleyu Fletcher i James Wilson.

Mecz – jak można było się tego spodziewać – od początku był niezwykle wyrównany, ale to goście już w drugiej minucie mogli wyjść na prowadzenie. Fletcher miał tym razem pecha i piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. Skuteczniejszy był natomiast Arsenal, który w 15. minucie wyszedł na prowadzenie. Evans sfaulował w polu karnym Akpoma, który następnie sam zdecydował się wykonywać „11-stkę”. Henderson wprawdzie zdołał obronić jego strzał, ale był bezradny przy dobitce Iwobiego.

Na odpowiedź United musieliśmy czekać do 31. minuty, kiedy to świetnie dysponowany Wilson podał piłkę do Fletchera, a ten ostatni zdobył swoją czwartą bramkę w sezonie. Do końca pierwszej połowy atakowali podopieczni Paula McGuinnessa, ale golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć.

Decydujące trafienie padło w 58. minucie. Kolejny raz defensorzy Kanonierów nie mogli sobie poradzić z Wilsonem, który zdołał minąć czterech przeciwników zanim posłał piłkę obok bramkarza Arsenalu. Dla młodego Anglika była to już piąta bramka w sezonie.

Do końca spotkania szczęścia szukali gospodarze, ale dobrze dysponowana defensywa United nie dała się zaskoczyć. Tym samym Czerwone Diabły, po porażce na inaugurację z West Ham United, zaliczyli czwarte kolejne zwycięstwo.
Henderson, Evans, Barber, McConnell, Ioannou, Goss, Harrop, Willock, Wilson, Fletcher, Redmond