Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Czterech Młodych Diabłów na wypożyczeniach
Czterech Młodych Diabłów na wypożyczeniach

Czterech Młodych Diabłów na wypożyczeniach

W trakcie ostatniego dnia okienka transferowego Manchester United wypożyczył na najbliższy sezon czterech młodych graczy, aby Ci zbierali doświadczenie ogrywając się w innych zespołach.

Bebe przeniósł się do portugalskiego zespołu F.C. Paços de Ferreira i tym samym spędzi kolejny sezon w swojej rodzimej lidze po zeszłorocznej grze w Rio Ave.

Włoch Davide Petrucci będzie występował w znajdującym się w drugiej lidze Belgijskiej Royal Antwerp. Klub ten jest blisko związany z United, wypożyczenia tam zaliczyło na przestrzeni lat wielu graczy Czerwonych Diabłów- w poprzednim sezonie Luke Giverin oraz Gyliano van Velzen.

Marnick Vermijl dołączył do holenderskiego zespołu NEC Nijmegen i podążył śladami byłego zawodnika United Davida Jones’a, który znajdował się na wypożyczeniu w tym zespole w 2006 roku.

Czwartym młodym Diabłem, które będzie doskonali swe umiejętności na wypożyczeniu jest 19-letni Nick Powell. Anglik przeniósł się do Wigan Athletic, gdzie będzie starał się pomóc zespołowi w powrocie do Premier League, a także będzie miał okazje wystąpić w Lidze Europy, gdyż Atleci po wygraniu w zeszłym sezonie Pucharu Anglii mieli zapewniony start w tych rozgrywkach bez konieczności eliminacji i w fazie grupowej zmierzą się z Rubinem Kazan, Nk Mariborem oraz Zulte Wargem.

Powell, któremu fachowcy typują świetlaną przyszłość,  przeniósł się do United poprzedniego lata za 6 milionów funtów z Crewe Alexandre i podczas swojej inauguracyjnej kampanii zaliczył w Czerwonych Diabłach sześć występów. 19-latek zdobył jedną bramkę w Premier League w wygranym przez United starciu przeciwko…Wigan.

Zarówno menadżer jak i prezes Atletów są niezwykle zadowoleni z pozyskania gracza.

Jesteśmy zachwyceni ze Nick do nas dołączył. Dziękujemy również Manchesterowi United, że zgodził się wypożyczyć gracza o tak niesamowitym talencie, w którego zainwestował tak wiele pieniędzy.

Jesteśmy podekscytowaniu perspektywą jego gry u nas. Z pewnością otrzyma szansę występów na wysokim poziomie i będzie miał dobre warunki w klubie aby kontynuować swój rozwój.- powiedział menadżer Wigan Owen Coyle

Powell przenosząc się do Wigan podążą śladami Toma Cleverley’a, który spędził na wypożyczeniu w Atletach sezon 2010-2011

 Był u nas Tom na wypożyczeniu i sądzę, że United byli zadowoleni z pracy jaką wykonaliśmy nad jego rozwojem. Myślę, że z Nickiem będzie podobnie – dodał prezes Atletów Dave Whelan

Przewiń na górę strony