Nie przegap
Strona główna / Aktualności / Baines chciałyby odejść do United, ale raczej pozostanie w Evertonie
Baines chciałyby odejść do United, ale raczej pozostanie w Evertonie

Baines chciałyby odejść do United, ale raczej pozostanie w Evertonie

Leighton Baines wyraził chęć przejścia do Manchesteru United- informuje dziennik The Telegraph. Jednak według gazety Everton jest pewny, że uda mu się zatrzymać lewego obrońcę na Goodison Park.

Według informacji dziennika Baines w rozmowie z Roberto Martinezem poinformował nowego szkoleniowca The Toffies, że chciałby przenieść się na Old Trafford, jeśli oba kluby dogadają się ze sobą w kwestii warunków transferu. Anglik jednak nie ma zamiaru składać oficjalnego wniosku o transfer.

Pierwsze kluczowe rozmowy między Anglikiem, a Hiszpanem na temat jego przyszłości odbyły się na początku lipca tuż po zatrudnieniu Martineza na Goodison Park. Do kolejnych miało dojść tuż przed ostatnią ofertę United w wysokości 28 milionów funtów, w skład której prócz Bainesa, wchodził Marouane Fellaini, a która została gniewnie odrzucona przez The Toffies.

Everton sugeruje natomiast, że Baines nigdy nie poprosił o odejście i nie przejawiał ochoty opuszczenia klubu z Meryside, mimo ambicji grania w Lidze Mistrzów i walki o tytuł.

Anglik widzi w przejściu do United ostatnią szanse walki o zaszczytne cele, ale ma ogromny szacunek do swojego obecnego klubu i nie ma zamiaru aktywnie działać na rzecz transferu.

Martinez pochwalił 28 latka za profesjonalizm. Mówi się o tym, że Bainesowi zależy na tym, aby warunki transferu były korzystne dla wszystkich stron.

Nie jest natomiast pewne dlaczego akurat w tym momencie wyszedł przeciek do mediów na temat prywatnych rozmów Baines’a i Martineza. W związku z tym, że okienko transferowe jest zamykane w przyszłym tygodniu, spekuluje się, że jest to rozpaczliwa próba gracza, majacą skłonić Czerwone Diabły do złożenia nowej oferty.

Jednak twarda postawa Evertonu pozostaje niezmienna. The Toffies wyceniają Bainesa na 18 milionów funtów, United natomiast zaoferowali najpierw 9 milionów, a następnie 12.

To wywołało wściekła reakcje w obozie The Toffies, którzy byli również niezadowoleni z czasu złożenia oferty, która została wystosowana na 48 godzin przed rozpoczęciem sezonu Premier League. Wobec tego stosunki między klubami są bardzo napięte.

United prawdopodobnie odnowią swoje zainteresowanie Fellainim i oba kluby powinny dojść do porozumienia w sprawie wyceny Belga. Prawdopodobnie przejdzie on na Old Trafford za 23 miliony funtów. Jednak w kwestii Bainesa porozumienie będzie trudne, Czerwone Diabły nie mają zamiaru płacić aż 18 milionów funtów za gracza w takim wieku. Moyes również bardzo dobrze zna charakter Anglika i wie, że jest on jednym z ostatnich graczy, który złożyłby oficjalną prośbę o transfer.

United prawdopodobnie już wiedzą o chęci przejścia Baines’a na Old Trafford, jednak wszystko pozostaje w rękach Moyesa, który musi zaoferować odpowiednią kwotę by skłonić Everton do przyjęcia oferty. Jeśli tak się nie stanie Anglik pozostanie na Goodison Park i Szkot doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Źródło: The Telegraph

Przewiń na górę strony