Nie przegap
Strona główna / Manchester United / Nick Powell Czerwonym Diabłem!

Nick Powell Czerwonym Diabłem!

Dnia 12 czerwca 2012 roku Manchester United ogłosił, że jego nowym zawodnikiem został Nick Powell. Zaledwie osiemnastoletni zawodnik trafił na Old Trafford z Crewe Alexandra, któremu pomógł wywalczyć awans do League One. Kwota, za jaką United nabyło Nicka, nie została ujawniona. Powell złożył podpis pod 4-letnim kontraktem, który obowiązywać będzie od 1 lipca 2012 roku.

Anglik w barwach Crewe Alexandra zadebiutował w drużynie U-18 już w wieku 15 lat. Swój pierwszy mecz w dorosłej drużynie Crewe zaliczył przeciwko ekipie Cheltenham Town w rozgrywkach League Two, gdy miał zaledwie 16 lat. Pojawiając się na murawie jako rezerwowy, Nick stał się drugim najmłodszym zawodnikiem swojego byłego klubu, który wystąpił w ligowych rozgrywkach.

sir Alex FergusonObserwowaliśmy Nicka od kilku miesięcy. Ma wyjątkowy talent i w Crewe go dobrze wyszkolili. Jestem zachwycony, że zdecydował się na transfer do United. Ma wiele do zaoferowania, a my wszyscy czekamy teraz, aż zaczniemy z nim współpracę.

sir Alex Ferguson

W maju sir Alex Ferguson i Mick Phelan byli obecni na spotkaniu Crewe z ekipą Aldershot Town, by osobiście przekonać się o nieprzeciętnym talencie zawodnika. Następnie podjęli szybkie kroki, by przekonać Powella do przenosin na Old Trafford, które jak widać przyniosły oczekiwany rezultat.

Oto co powiedział sam zainteresowany o swoich przenosinach do Teatru Marzeń:

To dla mnie spełnienie marzeń. Czas, jaki spędziłem w Crewe, był wspaniały i chciałbym podziękować wszystkim z tego klubu za kształcenie mnie jako piłkarza przez ostatnich 13 lat. Jestem podekscytowany, że będę kontynuował karierę pod okiem sir Alexa Fergusona oraz, że będę mógł grać z piłkarzami światowego formatu. Sama myśl o tym, że przechodzę do Premier League jest już fascynująca. Nie mogę się doczekać.

Nick Powell

Na co może liczyć 18-letni Anglik w nadchodzącym sezonie? Z pewnością z miejsca nie stanie się wiodącą postacią zespołu. Różnica między League Two a Barclays Premier League jest kolosalna, także przed pomocnikiem długa droga do pierwszego składu United. Przedsezonowe tournee, Capital One Cup Carling Cup oraz kilka krótkich epizodów w Premier League to chyba wszystko, czego możemy spodziewać się w przyszłym sezonie w wykonaniu Powella.

Poniżej przedstawiamy Wam próbkę możliwości nowego Czerwonego Diabła.

Przewiń na górę strony