Nie przegap
Strona główna / Wideo z meczu Manchester United – Athletic Bilbao

Wideo z meczu Manchester United – Athletic Bilbao

Kampanii zwanej Ligą Europy ciąg dalszy w postaci starcia z Athletic Bilbao. Po odpadnięciu polskich ekip z owych rozgrywek straciliśmy wątpliwości, co wybrać w czwartkowy wieczór. Po podjęciu słusznej decyzji możecie skierować się na naszego bloga i tutaj zobaczyć zmagania Diabłów.

Z zawodników niewyłączonych z gry do końca sezonu, acz ostatnio kontuzjowanych do dyspozycji Sir Alexa nadają się już Anders Lindegaard, Anderson i Chris Smalling. Niestety Owen, Cleverley i Valencia na swój powrót poczekają jeszcze kilka dni – na szczęście ma ich kto zastąpić.

Gramy dziś z piątą na chwilę obecną drużyną La Liga. Athletic oczywiście oddziela przepaść od dwóch hiszpańskich mocarzy, jednak mają realne szanse na ukończenie rozgrywek na najniższym stopniu podium i wywalczeniu prawa gry w Champions League. Manchesterowi nie będzie zatem łatwo – Baskowie to zacna drużyna, co więcej, Diabłom zwykle nie szło z drużynami z Espanii, a drugi – decydujący – mecz rozegrany będzie na terenie wroga. Jak widać, w podrzędnej Lidze Europy też może być ciekawie i niebezpiecznie.

Wypowiedzi przedmeczowe

Chris SmallingTo świetna sprawa móc sprawdzić się w meczu z zespołem z innymi zawodnikami, z innego kraju. Doświadczenie zebrałem zwłaszcza w zeszłorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jak dotąd w Lidze Europy graliśmy z Holendrami, a teraz zmierzymy się z Hiszpanami – bez dwóch zdań, to bardzo dobre sprawdziany.

Oglądałem mecz Bilbao w zeszłym tygodniu, gdy byłem na zgrupowaniu kadry. Analizowaliśmy spotkania z ich udziałem także we wtorek w Carrington, pewnie jeszcze zobaczymy kilka meczów w ich wykonaniu. Wygląda na to, że mają duże umiejętności techniczne, warto zwrócić na to szczególną uwagę, bo może być to groźne. Ale dobrze przepracowaliśmy ostatnie dni i w spokoju oczekujemy na mecz.

Może on [Markel Susaeta] być czołową postacią Athletic w pojedynku na Old Trafford. Trzeba będzie na niego uważać, bo na tym poziomie, nawet jedno zagranie w wykonaniu jednego gracza może przesądzić o wyniku.

Chris Smalling

Alex FergusonTo będzie bardzo trudne starcie. Athletic jest bardzo silną drużyną. Musimy być skoncentrowani od pierwszej minuty, bo nasza forma w Europie w tym sezonie była rozczarowująca. Mamy okazję awansować w tych rozgrywkach, ale musimy zagrać bardzo dobrze.

Nie poznałem Marcelo Bielsy, ale podziwiam jego pracę. Nadzorował powstanie bardzo dobrej, zdeterminowanej i zorganizowanej drużyny Bilbao z wielką wiarą. Zaszczepił te cechy w swojej drużynie.

Powalczymy z najlepszą ekipą Athletic, jaką widziałem od wielu lat. Musimy być silni w obronie. Jeżeli zaoferowalibyście mi zwycięstwo 1:0 jutro, to wziąłbym je, bo jest dużo lepsze niż 2:1 lub 3:2.

sir Alex Ferguson

Sędziowie

Główny: Florian Meyer
Asystenci: Holger Henschel, Jan-Hendrik Salver
Dodatkowi: Deniz Aytekin, Markus Wingenbach
Techniczny: Michael Weiner
Wszyscy panowie pochodzą z Niemiec.

Relacja wideo

Bramki

Po meczu.

Przewiń na górę strony