Nie przegap
Strona główna / Wiadomość Dnia / Manchester United ponownie w Lidze Mistrzów?!

Manchester United ponownie w Lidze Mistrzów?!

FIFA ostrzega Szwajcarię i stawia jej ultimatum!

Związane jest to ze sprawą występu nieuprawnionych piłkarzy w FC Sion. Jeśli do 13.01.2012 nie będzie konkretnych wyjaśnień ze strony szwajcarskiej, drużyny z tego kraju zostaną wykluczone z europejskich pucharów!

FC Sion otrzymał już wydany przez UEFA (a następnie potwierdzony przez Trybunał Arbitrażowy ds. sportu) zakaz udziału w Lidze Europejskiej. Miejsce ekipy tej zajął w rozgrywkach Celtic Glasgow.

FIFA nałożyła na Szwajcarów w roku 2009 roczny zakaz transferów. Zaczął on jednak obowiązywać dopiero od stycznia 2011 roku z powodu rozpatrywania odwołań szwajcarskiej federacji. Jednak latem b.r. drużyna Sion sprowadziła do siebie sześciu piłkarzy, a pięciu z nich zagrało w spotkaniu z Celtic Glasgow w Lidze Europejskiej.

FIFA wymaga teraz sankcji od FC Sion. W przeciwnym wypadku wykluczy szwajcarskie drużyny z gry w europejskich pucharach!

Jeśli Szwajcarzy zostaną zawieszeni, drużyna FC Basel zostanie wykluczona z rozgrywek 1/8 Ligi Mistrzów. Jej miejsce zająłby wtedy Manchester United! Dla przypomnienia – FC Basel w losowaniu LM trafiło na Bayern Monachium.

Co o tym sądzicie? Jaki wpływ na podopiecznych Fergusona i na LM miałby ewentualny powrót Diabłów do tych prestiżowych rozgrywek?

Przewiń na górę strony